Od ledna do konce června zemřelo na silnicích šest lidí, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku dvojnásobek. V roce 2005 to bylo osm lidí. Dalších jednadvacet jich sanitky v prvním pololetí převezly do nemocnice s těžkým zraněním.
První pololetí letošního roku opět ukázalo, že ne všichni řidiči se při jízdě plně věnují řízení. Byl to právě nesprávný způsob jízdy, který stál za největším počtem dopravních nehod. Například v téměř 150 případech to bylo kvůli nepřiměřené rychlosti, dalších skoro 200 řidičů nedalo přednost v jízdě. V tomto případě se většinou jednalo o menší dopravní nehody, kdy byly poničeny plechy u vozidel. V dalších čtyřech případech za dopravní nehodou byla technická závada na dopravním prostředku.
Podle statistik, které má redakce Deníku k dispozici, museli řidiči během prvního pololetí zaplatit na pokutách milion korun.
Jen za červen, kdy bylo na silnicích v teplickém okrese zaznamenáno 169 dopravních nehod, to bylo 150 tisíc korun. V deseti případech z celkového počtu červnových nehod to bylo kvůli alkoholu, který naměřili policisté u účastníků.
Nejhorším dnem bylo v předešlém měsíci pondělí. Právě v tento den se stalo na silnicích v regionu nejvíce nehod. Naopak neděle se ukázala jako den, kdy se jezdí nejopatrněji, možná i nejméně.
Z hlediska časového rozložení dne bývá nejvíce nehod v dopravních špičkách, proto policie apeluje na motoristy, aby byly v tento čas na silnicích více pozorní a zbytečně nepospíchali.