Novoroční ohňostroj v Duchcově
Kdy: Sobota 1. ledna
Kde: Duchcov
Za kolik: Zdarma
Město Duchcov a Kulturním centrum Duchcov pořádají Novoroční ohňostroj na rybníku Barbora. Začátek je v sobotu v 18 hodin. „Vzhledem k platným opatření vlády bude novoroční ohňostroj bez doprovodného kulturního programu. Prostor u evangelického kostela bude uzavřen. Doporučujeme rozmístit se v rozestupech kolem rybníka Barbora. Ohňostroj bude odpálen nad hladinu rybníka a bude tak ze všech břehů viditelný v celé své kráse,“ informovala Kulturní centrum.

Novoroční pochod na Stropník: Pohyb a čerstvý vzduch jako bonus
Kdy: Sobota 1. ledna od 11.15 hodin
Kde: Start v Oseku
Pohyb a čerstvý vzduch. Tak to vás čeká při tradičním novoročním pochodu na Stropník. Výšlap pořádá Turistický oddíl TJ Sokol Duchcov, jde o 46. ročník. Start akce je v sobotu v 11:15 hodin od pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Odjezd autobusem pro Duchcovské je v 10:31 hodin ze zastávky Duchcov nemocnice. Trasy pochodu jsou dvě: 10 km Osek (pomník) – Rýzmburk - chata Máňa – Rýzmburk - Osek (pomník), 12 km Osek (pomník) -Rýzmburk - chata Máňa – Stropník - chata Máňa – Rýzmburk - Osek (pomník).

Silvestrovský ohňostroj v Mirošovicích
Kdy: Pátek 31. prosince od 18 hodin
Kde: Náves Mirošovice
Za kolik: Zdarma
Nebe v Mirošovicích na Hrobčicku o Silvestra rozzáří ohňostroj. Start je v pátek v 18 hodin na návsi. Akce je zdarma.

Ve štole Lehnschafter neprší a ani nesněží. Zaujmou stříbrné rudy i živé houby
Kdy: Pátek 31. prosince
Kde: Mikulov
Za kolik: 100-150 korun
Ve štole neprší a ani nesněží. Štola Lehnschafter v Mikulově se může pochlubit kromě exkurze do těžby stříbrné rudy i pohledem na živé houby. Polymetalické stříbronosné rudy se v mikulovském rudném revíru těžily od 13. do 19. století, největší rozmach těžby byl historiky datován do 18. století. První novodobí nadšenci důl objevili v roce 1987 a začali s jeho odkrýváním. Důl má celkem 12 pater, je 215 metrů hluboký a délka všech chodeb je 13 km.  Chodby byly zasypané, bylo potřeba odklidit desítky tun materiálu. Štola Lehnschafter v Mikulově funguje od středy do pátku (pro objednané) a o víkendech pro všechny. Vstupné stojí 100-150 korun. „Na Silvestra budeme mít otevřeno, na Nový rok ne. V dole je teplota kolem 10 stupňů, tak se nezapomeňte vhodně obléknout,“ řekl Pavel Chaloupka z České speleologické společnosti.

Do Botanické zahrady na Silvestra i Nový rok
Kdy: Sobota 1. ledna od 9 do 17 hodin
Kde: Botanická zahrada Teplice
Za kolik: 90 korun
Teplická botanická zahrada láká k návštěvě i ke konci roku. Narazíte tam na spoustu rostlin, která přes svátky zdobí či zdobily váš domov. „Adventní věnec vytvořený z chvojí jehličnanů asi není třeba představovat. Jehličnanů tady máme hodně a v zimním období jsou nejkrásnější. A dáme vám malý tip. Zajděte se podívat i na zástupce pocházející z jižní polokoule do skleníku.  Za podívanou stojí i blahočety neboli araukárie – třeba z ostrova Nová Kaledonie nebo Chile.  Prvním vánočním symbolem je rostlina zvaná vánoční hvězda neboli pryšec nádherný (Euphorbia pulcherrima). „V roce 1825 ji dovezl Joel Roberts Pinsettia, velvyslanec USA v Mexiku, do Spojených států amerických. Asociaci s Vánoci má kořeny v Mexiku v 16. století. Od 17. století tuto rostlinu zahrnuly do vánočních oslav františkáni. Tvar hvězdy z listů symbolizuje betlémskou hvězdu a červená barva představuje krev Ježíše. Květy jsou velmi drobné a nenápadné, proto má rostlina červeně zbarvené listeny, aby nalákala opylovače. Při dobré péči ji lze pěstovat dlouhodobě a není potřeba si každý rok kupovat novou rostlinu,“ říká editel Botanické zahrady Teplice Petr Šíla. Botanická zahrada má otevřeno na Silvestra od 9 do 14 hodin a na Nový rok od 9 do 17 hodin. 

Česká mše vánoční a Brixiho komorní sbor Teplice
Kdy: Neděle 2. ledna od 16 hodin
Kde: Kostel sv. Apolináře v Modlanech
Za kolik: Vstupné dobrovolné, jde na charitu
Vánoční Modlansko uzavře akce s názvem Česká mše vánoční a Brixiho komorní sbor Teplice. Start je v neděli 2. ledna od 16 hodin v kostele sv. Apolináře v Modlanech. Těšit se můžete i na zvuk modlanských varhan. Vstupné je dobrovolné a jde na podporu seniorů v DD Bystřany, kteří trpí Alzheimerovou chorobou.