V teplickém Jazz clubu vystoupí písničkář Ivan Hlas a jeho trio
KDY: Sobota 15. ledna od 20 hodin
KDE: Jazz club Teplice
ZA KOLIK: 250 korun

Ivan Hlas trio je komorní sestava fungující už nějaký čas kolem písničkáře Ivana Hlase. V nádherných aranžmá, zdobených virtuózní hrou na akustické nástroje nejlépe vyniknou Hlasovy písně, založené na vyváženosti hudby a poezii textů. Hudebníci nejsou na naší scéně žádnými nováčky, jejich radost z přímo předané muziky je pověstná. V triu Ivana Hlase doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. Vystoupení tria si můžete užít v teplickém Jazz clubu v sobotu od 20 hodin. Lístek přijde na 250 korun.

Duchcovské děti pobaví karneval plný písniček z pohádek
KDY: Sobota 15. ledna od 15 hodin
KDE: KC Duchcov
ZA KOLIK: 80-100 korun

Večerníčkový karneval pobaví děti v Duchcově. Těšit se mohou na skákání s králíky do klobouku a taneček makové panenky. Karneval bude plný písniček z pohádek a večerníčků. Akce odstartuje v duchcovském kulturním centru tuto sobotu v 15.00. Lístek pro dospělého stojí 100 Kč a pro dítě 80 korun.


V Bílině promítnou film Klan Gucci. Je plný módy a intrik
KDY: Pátek 14. ledna od 20 hodin
KDE: Kino Bílina
ZA KOLIK: 120 korun

Klan Gucci je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci. Americký biják Klan Gucci můžete vidět tento pátek v bílinském kině od 20 hodin. Za lístek zaplatíte 120 korun.

V dubském Modrodomě můžete vidět originální malované vázy
KDY: Do 29. ledna
KDE: Dům porcelánu s modrou krví v Dubí
ZA KOLIK: Zdarma

V Domě porcelánu s modrou krví v Dubí můžete vidět až do 29. ledna originální malované vázy. Vázy vznikly v rámci mezinárodních malířských sympozií pořádaných Českým porcelánem a. s. od roku 1990. Mezi autory vybraných váz patří renomovaní malíři a keramičtí výtvarníci jako Jiří Laštovička, Jarmila Formánková nebo zahraniční autoři jako Heidi Manthey z Německa a čínská umělkyně Zhang Dan. Modrodům má otevřeno pondělí až pátek od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Vstupné se neplatí.

Fotografka Zeithammerová vystavuje v teplické botanické zahradě
KDY: Do 27. února
KDE: Botanická zahrada Teplice
ZA KOLIK: 90 korun

Fotografka Jana Zeithammerová z Mikulova v Krušných horách vystavuje v teplické botanické zahradě. Vidět tam můžete její snímky z Krušných hor, souostroví Lofoty a Islandu. „Fotografie je jako náboženství, pořád musíš chodit do kostela,“ říká Zeithammerová. Botanka má otevřeno úterý až neděle od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí 90 korun. Výstava instalována ve foyer expozičního skleníku Tropicana v rámci standardní prohlídkové trasy.