V železniční expozici v Oseku si najde každý to své
KDY: Sobota 18. června od 9 do 16 hodin
KDE: Osek
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

V sobotu 18. června od 9 do 16 hodin bude opět otevřena železniční expozice v budově nádraží Osek město. Na věku nezáleží, každý si najde to své. V provozu budou všechny kolejiště, děti si mohou zahrát na výpravčího či zatelefonovat telefonem na kličku. V prodeji bude pexeso, turistická nálepka a vizitka, turistická známka, magnetky, pohlednice. „Máme novou dodávku setů malého výpravčího a průvodčího včetně červených nebo modrých čepic k prodeji,“ láká předseda KPKŽ Martin Müller. Vstupné dobrovolné.

Mstišovská pouť v Dubí nabídne hudbu i atrakce
KDY: Sobota 18. června a neděle 19. června
KDE: Mstišov v Dubí
ZA KOLIK: Zdarma

O víkendu proběhne v Dubí tradiční Mstišovská pouť. Na lidi čeká bohatý program. Lidé se mohou v sobotu těšit na vystoupení kapel: František Nedvěd mladší s kapelou, (13.30), Hřích (19.30) či na skupinu Fešáci (21.00) a v neděli se představí Ranegers-Plavci (13.30), Pavel Dobeš + Tomáš Kotrba (15.00) a Petr Kalandra Memory Band (17.00). Po oba dva dny budou různé soutěže pro děti, jízda na koni, tance či proběhne drezura koní. Vstup je zdarma. Pouť se bude konat na louce u Mstišovské ulice tzv. Antoníček.

Antonínská pouť nabídne atrakce, kolotoče a stánky
KDY: Sobota 18. června a neděle 19. června
KDE: Proboštov
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu a v neděli proběhne v Proboštově tradiční Antonínská pouť. V areálu Pohodlíčko se můžete těšit na atrakce, kolotoče, střelnice a stánkový prodej. Vstup je zdarma.

Plechovanka zahraje v teplické Mušli
KDY: Neděle 19. června od 16.30
KDE: Mušle v Teplicích
ZA KOLIK: Zdarma
V teplické Mušli pokračuje cyklus letních lázeňských koncertů. Tuto neděli se můžete těšit vy vystoupení Plechovanky. Jde o netradiční dechovku ze severních Čech, která přináší mnoho hudebních stylů a melodií. Start akce je v 16.30, vstup zdarma.

Fojtovice lákají na Den na farmě
KDY: Sobota 18. června od 13.30
KDE: Fojtovice

Spolek pro obnovu Fojtovic pořádá tuto sobotu akci s názvem Den na farmě. Těšte se na krásné odpoledne se zvířátky, zemědělskou technikou a sportovními a vědomostními soutěžemi s cenami. Start akce je ve 13.30.

Barbora láká na vodní radovánky, vstup podražil o deset korun
KDY: Kdykoliv
KDE: Oldřichov u Duchcova
ZA KOLIK: 60 korun

Oblíbeným místem pro vodní radovánky je vodní nádrž Barbora v Oldřichově u Duchcova. Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. Právě proto také patří k vyhledávaným místům pro rekreační pobyty u vody. „Kemp funguje od poloviny dubna. Určen jen pro karavany, obytná auta. K dispozici je stání s připojením na elektřinu, stanová místa či karavany s terasou a grilem. Hlavní sezona na pláži je od 15. června do 15. září,“ řekl provozovatel pláží a kempu na Barboře Pavel Tetřev.   Působí zde potápěčské centrum, jsou zde restaurace, kemp, půjčovna šlapadel a paddleboardů.  K jezeru se dá snadno dostat z Oldřichova, lidé mohou dojet autem, nedaleko je také vlaková stanice a zastávky autobusu. “Parkoviště je u hlavní brány a psí pláže. Stát lze podél silnice na golf a u spodního fotbalového hřiště. Pozor na vodorovné žluté značení,“  sdělil Tetřev. Plné vstupné na Barboru stojí 60 korun (dříve 50 Kč), snížené pak 30 korun.