Ledvice rozzáří vánoční strom
KDY: Ze soboty 19. na neděli 20. prosince
KDE: Ledvice
ZA KOLIK: Zdarma
Neobvyklý pohled bude čekat na motoristy ze soboty 19. na neděli 20. prosince, kteří budou projíždět kolem Elektrárny Ledvice po silnici I/13. Energetici totiž budou na jeden z jejích objektů promítat nazdobený obří vánoční strom, a to v čase od 17 do 06 hodin. Elektrárna Ledvice tak bude jedním ze tří výrobních provozů Skupiny ČEZ, které budou během posledního adventního víkendu takto svátečně nasvíceny. Dalšími jsou jaderné elektrárny Dukovany a Temelín.  „Nasvícení některých našich výrobních lokalit je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ – Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi. Konkrétně na severu Čech jsme přispěli celkovou sumou 820 000 korun na výzdobu a slavnostní rozsvícení vánočních stromů v 37 obcích. Elektrárna Ledvice je přitom již třetím severočeským výrobním provozem v pořadí, na níž se videomapping bude promítat,“ říká Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice. Jak ještě správně připomenul, obří vánoční strom uvidí i cestující, co třeba v daný čas pojedou kolem elektrárny vlakem.Elektrárna Ledvice je přitom v Ústeckém kraji třetím výrobním provozem v pořadí, jímž energetici připomenou všem, že Štědrý den je již téměř za dveřmi. Vůbec poprvé byla takto nasvícena v roce 2018 chladicí věž Elektrárny Prunéřov II. Vloni se této pocty dočkal jeden z objektů odsíření Teplárny Trmice a letos připadne nejvyšší industriální budově v České republice, neboť bude zářit na plášti kotelny Nového zdroje. 

V Dobrogalerii vám bude dobře
KDY: Sobota a neděle od 10 do 19 hodin
KDE: OC Galerie Teplice
ZA KOLIK: Zdarma

V Teplicích začala fungovat Dobrogalerie. V OC Galerie ji otevřel spolek Spolu proti samotě. „V prostorách vybavených v retrostylu budeme vystavovat a prodávat fotografie, obrazy, dárkové předměty a jiná umělecká díla z našeho dobročinného bazaru, do kterého může přispět každý. Výtěžek půjde na provoz dobrovolnického centra,“ uvedl při slavnostním otevření Robert Zauer. Dobrogalerie má otevřeno o tomto víkendu od 10 do 19 hodin. Narazit v ní můžete třeba na malíře portrétů Jana Chyského. Za úplatu si od něj můžete nechat namalovat svůj portrét.

Advent v Teplicích 
KDY: Sobota 19. prosince a neděle 20. prosince 14-18.00
KDE: Historické centrum Teplic
ZA KOLIK: Zdarma
Adventní rodinné odpoledne proběhne tento víkend v režii Divadla V Pytli. Těšit se můžete na betlémská zastaveníčka nazdobená a vyplněná kulisami z dob příběhů, kdy se poutníci vydávali na cestu do Betléma. Akce se uskuteční od 14 do 18 hodin v historickém centru Teplic. V plánu je i vánoční osvětlení kostelů na Zámeckém náměstí, v kostele sv. Jana Křtitele bude k dispozici Betlémské světlo.

MacMan zahraje v Božáku
KDY: Pátek 18. prosince od 21 hodin
KDE: Livestream na YouTube MacManMusic
ZA KOLIK: Dobrovolné
Pavel Nejedlý alias MacMan zve své fanoušky na svůj Vánoční charitativní koncert, který se uskuteční 18. prosince od 21 hodin v teplickém klubu Božák. Bohužel bez diváků, Nejedlý bude pro své příznivce vystoupení streamovat přes internet na populárním kanálu YouTube. Výtěžek z akce bude věnován Nadaci táta a máma, která pomáhá dětem.

KDY: Kdykoliv
KDE: Osek
ZA KOLIK: Zdarma

Rýzmburk se tyčí nad Osekem

Jedním z historických skvostů Teplicka je beze sporu zřícenina hradu Rýzmburk rozléhající se nad Osekem. Nyní je svým návštěvníkům celoročně volně přístupný.