Uklízet se bude v Modlanech, Bžanech, Teplicích či Hrobu
KDY: Sobota 2. dubna
KDE:
ZA KOLIK:

Hodně obcí a města z Teplicka se o víkendu opět zapojí do dobrovolnického projektu Ukliďme Česko. Hrábě, pracovní rukavice a pytle na nepořádek si vezmou lidé třeba v Modlanech, kde se sejdou v sobotu 2. dubna v 9:00 u obecního úřadu, v Suchém u kapličky a v Drahkově u bývalé zastávky. Uklízet se bude v sobotu ještě například i na Hrobčicku, v Hrobu, v Teplicích či v Bžanech. Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá po celém území České republiky.

Teplice budou plesat. Těšte se na Vojtka či Big Band
KDY: Pátek 1. dubna od 20 hodin
KDE: Krušnohorské divadlo Teplice
ZA KOLIK: 400 korun

Teplice budou plesat. Těšit se můžete na muzikálové melodie v podání Josefa Vojtka, Big Band teplické konzervatoře, módní přehlídku Nadi Moravcové či předtančení VivaJumpu Teplice. Programem provede moderátor Vojtěch Bernatský. Stejně jako v minulosti bude mít městský bál dobročinný podtext. Výtěžek ze vstupného poputuje totiž dvěma veřejně prospěšným organizacím. „Jsou to Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Teplicích a spolek Anidef, který provozuje útulek pro opuštěná zvířata,“ konstatoval primátor Teplic Hynek Hanza. Vstupenka na ples stojí 400 korun. 18. reprezentační ples Teplic se uskuteční v pátek 1. dubna od 20 hodin v Krušnohorském divadle.

Galerii Zahradní dům vládne grafika a ex libris od Manojlína
KDY: Do 16. dubna
KDE: Galerie Zahradní dům
ZA KOLIK: Zdarma

V teplické galerii Zahradní dům můžete až do 16. dubna vidět výstavu Martina Manojlína s názvem Grafika a ex libris. Manojlín v roce 1995 absolvoval ústeckou pedagogickou fakultu. Studoval aprobaci český jazyk výtvarná výchova. Tady začal jeho zájem o grafiku, speciálně o techniky tisku z výšky linoryt, dřevořez a kombinaci těchto technik s tiskem z libovolného strukturálního materiálu. Uspořádal na 50 samostatných výstav a zúčastnil se četných přehlídek a soutěží doma v cizině, kde získal množství nominací a ocenění, zejména v oblasti ex libris. Galerie má otevřeno úterý až neděle od 11 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

Legendy Půlnoc i Krch-Off Band nadchnou Knak
KDY: Sobota 2. dubna od 20 hodin
KDE: Knak Teplice

Kapela Půlnoc vznikla v roce 1988 z rozpadlých The Plastic People Of The Universe, ale v roce 1992 končila činnost, když její hlavní tvůrčí mozek, Mejla Hlavsa, šel svou hudební cestou dál až do jeho smrti v roce 2001. Půlnoc zahraje v teplickém Knaku v sobotu od 20.00 v původní sestavě se svou zpěvačkou Míšou Antalíkovou (Němcovou); Mejlu tedy nahradil baskytarista Petr Kumandžas (dřív bicí v Půlnoci, dnes Jolly Joker), dále zahrají Josef Janíček (klávesy, zpěv, ex Plastic People), Jiří Michálek (bicí v Echt!), Jiří Křivka (kytara, ex-Zikkurat) a Tomáš Schilla (violoncello, zpěv, Echt!, Krch-Off).

Duchcovský zámek otevírá své brány
KDY: Sobota 2. dubna od 10 do 16 hodin
KDE: Duchcov
ZA KOLIK: Od 130 korun

Státní zámek Duchcov otevře prvně letos své brány tuto sobotu. „V dubnu bude otevřeno zatím pouze víkendy, od května každý den kromě pondělí,“ říká kastelánka Lucie Šťastná a dodává: „Vstupné na základní okruh "Valdštejnská prohlídka" je letos nastaveno takto: dospělí (25-64 let) 160 Kč / senioři (65+), mládež (18-24 let) 130 Kč / děti (6-17 let) 60 Kč / děti (0-5 let) zdarma. Shodné vstupné platí i na druhý okruh "Casanova na zámku". Zámek si pro letošní turistickou sezonu připravil i jednu novinku. „ A tou je nově nainstalovaná místnost s růžičkovou tapetou na základním okruhu, v níž budou mimo jiné k vidění kolorované grafiky s vyobrazením míst z okolí Duchcova a Teplic,“ dodal kastelánka.

Kostýmy z filmových rolí Lábuse můžete obdivovat v Dubí
KDY: Do 9. dubna
KDE: Dům porcelánu s modrou krví v Dubí
ZA KOLIK: Zdarma

V Domě porcelánu s modrou krví v Dubí probíhá výstava kostýmů z filmových a televizních rolí Jiřího Lábuse. Výstava je přístupná do 9. dubna. Nenechte si ujít příležitost nahlédnout do originálních scénářů nebo si vyzkoušet buřinku pana Taua. Otevřeno je pondělí až pátek od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Vstupné se neplatí.