V Mukově a na Písečném vrchu uctí památku amerických letců
KDY: Sobota 24. července od 9 hodin a od 12 hodin
KDE: Mukov a Teplice
ZA KOLIK: Zdarma

Vzpomínková akce k 77. výročí Dne amerických letců se uskuteční tuto sobotu. U pomníku amerických letců v Mukově začne vzpomínková akce v 9 hodin. Proběhne položení věnců a květin, připomenutí památky amerických letců a hymny obou zemí. V 10.30 hod. bude následovat přejezd do Teplic. Součástí akce je průjezd „konvoje osvobození" vojenských historických vozidel. Ve 12 hodin u pomníku amerických letců na Písečném vrchu v Teplicích bude vzpomínková akce zahájena opět položením věnců a květin, vzpomínat se bude na americké letce „1944“.

V modlanském letním kině promítnou Šarlatána
KDY: Sobota 24. července od 21 hodin
KDE: Areál SK Baník Modlany
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Ivan Trojan jako legendární český léčitel Jan Mikolášek ve filmu světově proslulé režisérky Agnieszky Holland. Film Šarlatán můžete vidět tuto sobotu v modlanském letním kině. Start promítaní ve sportovním areálu SK Baník Modlany je ve 21 hodin. Vstupné je dobrovolné a půjde na pomoc Štěpánkovi, který se nemůže bavit jako my.

Komentované prohlídky skleníků budou zdarma
KDY:Sobota 24. července od 14. 30 hodin
KDE: Botanická zahrada Teplice
ZA KOLIK: Zdarma

Teplická botanická zahrada bude každou sobotu pořádat komentované prohlídky expozičních skleníků. Do konce července budou každou sobotu vždy od 14:30 a 16:00. Sraz bude před vstupem do foyer. Maximální kapacita je 15 osob a nezapomeňte respirátor. Prohlídka je zdarma.

Multikino promítne Total Recall se Schwarzeneggerem
KDY: Pátek 23. července od 19 hodin
KDE: Premiere Cinemas Teplice
ZA KOLIK: 299 korun

Total Recall z roku 1990 patří svým nadčasovým a originálním zpracováním dodnes k nejdůležitějším pilířům žánru sci-fi. Po 30 letech od premiéry se nyní film vrací v nové digitálně restaurované verzi. Hlavním hrdinou je stavební dělník Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger), kterého pronásledují sny z Marsu, kde ovšem nikdy nebyl. Navštíví proto s cílem zažít rudou planetu netradiční cestovní kancelář Rekall, která poskytuje zážitky formou implantovaných vzpomínek. Americký biják uvede zítra od 19 hodin teplické multikino, lístek stojí 299 korun.

KDY:Pátek 23. července od 18 hodin
KDE: Teplické letiště
ZA KOLIK: 330 korun

Na teplickém letišti zahraje Vypsaná fiXa


Série koncertů na teplickém letišti pokračuje. Tento pátek se milovníkům hudby představí Vypsaná fiXa. Je to pardubická skupina, která má základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Michal Mareda řečený Márdi. Start akce je v 18 hodin, před Fixou vystoupí ještě Doctor Victor a Koonda Holaa. Lístek přijde na 330 korun.