Hosty talkshow Petra Stolaře budou muzikant a freediver
KDY: Pátek 30. října od 18 hodin
KDE: Facebook Divadla V Pytli
ZA KOLIK: Dobrovolné

Principál Divadla V Pytli Petr Stolař láká na další talkshow Škvírkou z Hrobu. Hosty tohoto dílu budou muzikant Pavel Houfek a freediver David Vencl. Start živého vysílání přes facebookový profil divadelního klubu Divadla V Pytli je zítra od 18 hodin. Na akci lze přispět přes transparentní účet 292878105/0300.

Detektivka Drak spí vás zavede do zapadlé jihočeské vesnice
KDY: Kdykoliv
KDE: www.knihydobrovsky.cz
ZA KOLIK:  399 korun

Některá tajemství je lepší zapomenout. V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců. Detektivku Drak spí od Michaely Klevisové lze koupit na webu knihkupectví Dobrovský za 399 korun.

Botanka je na youtubu i webu
KDY: Kdykoliv
KDE: Youtube
ZA KOLIK: Zdarma

Botanickou zahradu v Teplicích nemůžete teď navštívit fyzicky, ale pouze virtuálně, a to třeba na facebooku, webových stránkách či na Youtube. Nový YouTube má botanka několik měsíců. Je to součást nové strategie propagace botanického areálu.

Procházka po plážích Barbory v Oldřichově
KDY: Kdykoliv
KDE: Vodní nádrž Barbora v Oldřichově u Duchcova
ZA KOLIK: Zdarma

Nejrozsáhlejší vodní plochou v okolí Teplic je vodní nádrž Barbora, která vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu.  V létě je lákadlem pro rekreanty, vydat se tam můžete ale i teď na podzim. Na koupání pokud nejste otužilci to už není, ale procházka na čerstvém vzduchu není vůbec k zahození. Auto můžete nechat na parkovišti u hlavní brány, vstupné se nevybírá.

KDY: Kdykoliv
KDE: www.knihydobrovsky.cz
ZA KOLIK: 294 korun

Věk zdí od Tima Marshalla
Autor bestselleru Tim Marshall, ve své nové poutavé knize přináší plastický a mimořádně aktuální obraz dnešního světa. Ukazuje novodobé hranice a bariéry, rozdělující společnosti: Evropu, USA, Izrael a Palestinu, Blízký východ, indický subkontinent, Čínu, Afriku či Spojené království. Objasňuje historické okolnosti, které ke vzniku novodobých zdí vedly. Věděli jste třeba, že polovina veškerých zdí, které rozdělují dnešní svět, vyrostla až po roce 2000? Knihu vydalo nakladatelství Rybka Publishers. Na webu KnihyDobrovsky stojí 294 korun.