Barbora má kvalitní vodu. Nabízí koupání i zábavu
KDY: Denně od 8 do 20 hodin
KDE: Vodní nádrž Barbora v Oldřichově u Duchcova
ZA KOLIK: Plné vstupné 50 korun, snížené 25 Kč. Rodinné 70 korun


Na víkend hlásí meteorologové tropy. Kdo může, tak vyrazí k vodě. Vykoupat se můžete na městském koupališti v Bílině, na plovárně v Oseku nebo třeba na vodní nádrži Barbora v Oldřichově u Duchcova. Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. Právě proto také patří k vyhledávaným místům pro rekreační pobyty u vody. Působí zde potápěčské centrum, jsou zde restaurace, kemp, půjčovna šlapadel a paddleboardů. „Půjčujeme paddleboardy pro děti i pro dospělé. K dispozici jsou plovací vesty či voděodolný vak,“ řekl Jan Kršňák. Zapůjčení sportovního náčiní stojí 150 korun na hodinu. K jezeru se dá snadno dostat z Oldřichova, lidé mohou dojet autem, nedaleko je také vlaková stanice a zastávky autobusu. “Parkoviště je u hlavní brány a psí pláže. Stát lze podél silnice na golf a u spodního fotbalového hřiště. Pozor na vodorovné žluté značení,“ řekl provozovatel pláží a kempu na Barboře Pavel Tetřev. Během víkendu dorazí na Barboru tisíce lidí. Plné vstupné stojí 50 korun, snížené pak 25 korun. Rodinné vyjde na 70 korun. „Od soboty do 16. srpna budou na Barboře probíhat jachtařské závody. Prosím všechny sportovce, rekreanty a návštěvníky areálu o maximální ohleduplnost,“ dodal Tetřev.

Volejbalová komedie Přes prsty vás pobaví v letním kině v Oseku
KDY: Pátek 7. srpna od 21 hodin
KDE: Osek
ZA KOLIK: 70 korun

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy. Jak česká komedie dopadne se dozvíte v pátek v Oseku, kde ve sportovním areálu od 21 hodin proběhne promítání letního kina. Vstupné stojí 70 korun.

Malá Paříž přivítá australské dívčí kytarové duo Sissos
KDY: Neděle 9. srpna od 15 hodin
KDE: Teplice
ZA KOLIK: Zdarma

Do druhé desítky se přehouply pravidelné nedělní hudební minifestivaly Malá Paříž v Altánu u Zahradního domu v Teplicích. Tuto neděli se můžete těšit na pěveckou skupinu Anety Loskotové (15.00), od 16 hodin zahraje skupina Manu, v 18 hodin vystoupí Kowall Company a ve 20 hodin zahraje australské dívčí kytarové duo Sissos. Vstup se neplatí.

OC Olympia ukazuje automobilové veterány
KDY: Sobota 8. srpna od 9 hodin
KDE: OC Olympia Teplice
ZA KOLIK: Zdarma

V pasáži teplického obchodního centra Olympia najdete 11 exponátů automobilových veteránů, které jsou zapůjčeny od soukromých majitelů. Těšit se můžete například na babičku značky Škoda Octavia z roku 1960, Trabant 601 S Univerzal, sportovní Škodovku 130 RS. Nechybí ani libůstka v podobě stabilního motoru Slavia, na který si jistě vzpomenete z filmu Na samotě u lesa. Veterány, o které s láskou pečují jejich majitelé, najdete rozmístěné po celém obchodním centru až do 16. srpna. Otevřeno je denně od 9 do 21 hodin, vstupné se neplatí.

KDY: Sobota 8. srpna od 10 hodin
KDE: Teplický zámek
ZA KOLIK: 20-30 korun

Výstava na teplickém zámku ukazuje dřevěné objekty i kovové reliéfy

Rezonance. Tak se jmenuje nová výstava, kterou můžete vidět na teplickém zámku. Výstava představí dřevěné objekty a reliéfy sochaře Pavla Mizery a smaltované obrazy, kovové reliéfy a grafické listy jeho dcery sochařky a šperkařky Kamily Housové Mizerové. Pojítkem a společnými impulsy v tvorbě obou autorů jsou reálné situace, geografické reálie, přírodní elementární jevy nebo jen letmé okamžiky.  Výstavu můžete vidět až do 6. září. Otevřeno je úterý až pátek od 12 do 17 hodin a o víkend 10-12 a 13-17 hodin. Plné vstupné stojí 30 korun a snížené 20 korun.