TEPLICKO

Lampionový průvod

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.45
Kde: Máchovy sady, Bystřany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Z Máchových sadů vyrazí přes Ezet k Základní škole Bystřany lampionový průvod. U ZŠ bude připraven program nejen pro děti, jako soutěže, dětská diskotéka, živá hudba nebo ohnivá show. Každý lampion bude odměněn, vlastnoručně vyrobený pak dostane speciální dárek. Občerstvení je zajištěno, návštěvníci se mohou těšit na grilované speciality, kávu na kolečkách či svatomartinské sladkosti, děti dostanou zdarma čaj.

Día de los Muertos

Kdy: od 1. listopadu do 26. listopadu
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: dle ceníku pořadatele
Proč přijít: Día de los Muertos je populární mexický svátek. Při jeho příležitosti opět připravili v Botanické zahradě výstavu, letos je však speciální, protože obohacuje stávající výstavu "Mexiko! Barvy! Vůně! Chutě!" Výstavu je možné si prohlédnout mezi 9.00 a 17.00 jako součást standardní prohlídkové trasy.

Motorband + The Paper Jack - Hard and Roll až do půlnoci

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: 300/350 korun
Proč přijít: Teplická legenda zahraje doma s novým zpěvákem Petrem Kutheilem. Uslyšíte i songy z debutového alba Motorband - Made in Germany (1990). Jako host vystoupí kapela The Papper Jack, kterou založili dva dlouholetí členové české rockové legendy Katapult Andy Budka a Ondřej Timpl. Předprodej probíhá formou e-mailové objednávky - matejciklibor@gmail.com.

| Video: Youtube

Poesis trio Luboše Pospíšila

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00 do 23.00
Kde: TepJazz club Teplice
Za kolik: 220 korun
Proč přijít: Zlatá deska Poesis Beat "Tenhle vítr jsem měl rád" letos slaví 40 let. Dvě události, dva projekty si užijí fanoušci v jeden hudební večer v teplickém TepJazz clubu. Vstupenky v předprodeji ZDE.

Magický večer pro malé kouzelníky

Kdy: pátek 10. listopadu od 16.00 do 20.00
Kde: Regionální muzeum v Teplicích
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Regionální muzeum v Teplicích a majitelka sbírky Andrea Vendolská zvou na Magický večer pro malé kouzelníky. Program je pro děti a mládež od 8 do 15 let bez doprovodu rodičů. Mladí kouzelníci se mohou těšit na prohlídku výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!, tématickou dílnu, ale především na magický kvíz o ceny. Připravené bude i malé občerstvení. Nutná je rezervace online, na recepci muzea nebo tel. čísle 412 359 022.

Páteční discgolfové (ná)hody

Kdy: pátek 10. listopadu od 18.00 do 23.00
Kde: Discgolf Teplice
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: 1. večerní turnaj PDGH, který se bude konat v Teplicích. Zájemci, kteří nevlastní svítící (glow) disk si jej mohou vypůjčit na místě. Více informací a registrace ZDE

ÚSTECKO

Divotvorný hrnec

Kdy: pátek 10. listopadu od 19.00 a neděle 12. listopadu od 17.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: od 150 korun
Proč přijít: Divotvorný hrnec byl prvním opravdovým americkým muzikálem v Evropě i u nás, kde je na jeviště v roce 1948 ve svém divadle a ve svém geniálně vtipném překladu uvedli Jiří Voskovec a Jan Werich. Příběh o lásce, ale také aroganci a bezohlednosti, je plný pohádkového tajemství - vystupuje v něm několik nadpřirozených postav (dokonce i jeden předmět, který by si leckdo jistě přál vlastnit – hrnec, který každému splní tři přání) a dějí se v něm věci vskutku nevídané. Divotvorný hrnec můžete vidět v Severočeském divadle v premiéře v pátek 10. listopadu od 19.00 a následně v neděli 12. listopadu od 17.00, lístek stojí od 150 do 430 korun.

Peer Gynt v Činoherním studiu

Kdy: pátek 10. listopadu od 19.00
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Snílek, narcis a dobrodruh. Umělec výmluvy, komunikační okliky a ostnaté imaginace. Ale pozor, ať mu nic nevstoupí do „komfortní zóny”! Peer Gynt – na sociálních sítích, ve spirituálním pornu, v říši sebeimaginace a sebeprezentace. Peer Gynt sobě. Peer Gynt slamuje. Peer Gynt prokrastinuje. Všechno a nic. Hlavně nebýt průměrný, obyčejný, zaměnitelný. Jízda začíná. Inscenaci Peer Gynt můžete v ústeckém Činoherním studiu vidět v pátek 10. listopadu od 19.00. Lístek přijde na 300 korun.

Ohm Square v Ústí

Kdy: pátek 10. listopadu od 20.00
Kde: Národní dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Večer elektronické hudby v ústeckém Národním domě s jednou z nejzásadnějších českých kapel minulých dekád, která v letošním roce vydala nové album. Pražské Ohm Square uvede trojice ústeckých enfante teribble Mellon Collie. Start koncertu je v pátek 10. listopadu ve 20.00, lístek stojí 250 korun.

Svatomartinské víno na Lidickém náměstí

Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00 do 20.00
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Lidické náměstí bude v sobotu 11. listopadu patřit vínu. Oslava a degustace Svatomartinského vína tam proběhne od 10.00 do 20.00. Těšte se na cimbálovou muziku, ochutnávku a prodej vín. Vstupné je zdarma.

Strašidla v muzeu

Kdy: sobota 11. listopadu od 10.00
Kde: Muzeum Ústí nad Labem
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Zábavný dětský program plný her a soutěží na téma skal, jeskyní a lomů. Každý, kdo se odváží do ústeckého muzea vstoupit, se vydá na milost a nemilost strašlivému skalnímu obru a bude nucen si s ním porovnat délku chodidel. S čerty si zahrajete v pekelné síni ďábelské hry o svou duši, čarodějnice vás naučí létat na koštěti, loupežníci vás naučí mnohé triky svého řemesla, čekají na vás i ztracené víly, které potřebují pomoci s hledáním domečků v lesní říši a pokud si nedáte pozor, liška vás odnese do své nory jako chudáka Budulínka. Akce s názvem Strašidla v muzeu proběhne v sobotu 11. listopadu od 10.00 do 16.00, vstupné stojí 50 korun.

Ústecké akva trhy v Důlcích

Kdy: sobota 11. listopadu od 9.00 do 11.00
Kde: budova pionýra v Důlcích, Ústí nad Labem
Za kolik: 20/0 korun
Proč přijít: Milovníci akvaristiky by neměli chybět v sobotu 11. listopadu od 9.00 do 11.00 v ústeckých Důlcích (v budově pionýra), kde uskuteční další Ústecké akva trhy. Tradiční akce nabídne nejen ryby, ale i potřeby pro chovatele. K mání bude široký výběr rybek, krevetek, rostlinek i jiných vodních živočichů, a také krmení. Lístek stojí na 20 korun, děti mají vstup zdarma. 

Sváťovo Dividlo v Chlumci

Kdy: neděle 12. listopadu od 15.00
Kde: Kino Chlumec
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Kdo má rád loutková představení, tak by neměl chybět v neděli od 15.00 v chlumeckém kině. Sváťovo Dividlo tam totiž uvede pohádku Máša a tři medvědi. Vstupné stojí 50 korun.

DĚČÍNSKO

Den válečných veteránů

Kdy: sobota 11. listopadu od 14.00 do 17.00
Kde: Pivovar Sever, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V areálu Pivovaru Sever proběhne akce ke Dni válečných veteránů. Těšit se mohou návštěvníci na střelnici (airsoftové zbraně), ukázku výstroje, stánek Armády ČR s programem POKOS nebo tematické soutěže pro děti. K vidění bude i nafukovací tank, k prodeji budou vlčí máky. Většina výtěžku poputuje na Centrum pomoci paměti národa, které poskytuje stabilní podporu válečným veteránům a dalším pamětníkům. Akci pořádá Branný oddíl mládeže Děčín, který se v 17 hodin přesune k pomníku válek, kde uctí památku válečných veteránů.

Krampus show

Kdy: sobota 11. listopadu od 16.30 do 19.30
Kde: Sportovní hala, Dolní Poustevna
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na sever míří děsiví Krampus čerti. Návštěvníky, kteří mají pro strach uděláno, čeká od sportovní haly v Dolní Poustevně, kde bude sraz, pochod za krampusáky. Na jejich show se mohou těšit od 17.20. Zpět k hale se pak průvod vrátí v 17.40, pak bude probíhat volná zábava, kdy se s čerty lidé budou moci třeba vyfotografovat.

MOSTECKO

Arakain

Kdy: pátek 10. listopadu od 20.00
Kde: Attic, Litvínov
Za kolik: 420 korun
Proč přijít: Metalová legenda vyrazila při příležitosti 40 let na české hudební scéně na klubové turné a zavítá také do Litvínova. Klub se otevře v 19 hodin, koncert začíná o hodinu později. Předprodej probíhá na portálu Ticketstream.

Rozsvícení vánočního stromu v OC Central

Kdy: pátek 10. listopadu od 16.00
Kde: OC Central, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Central se zahalí do vánoční atmosféry. V pátek se totiž v obchodním centru rozsvítí vánoční strom i výzdoba. Od 16 hodin se lidé mohou těšit na vánoční animační program, budou moci ochutnat první svařák či punč, děti si pak budou moci nechat pomalovat obličej. V 17 hodin se rozsvítí vánoční strom a budou také probíhat workshopy. Dále se návštěvníci mohou těšit na taneční vystoupení a vánoční koncert.

LOUNSKO

Martinské ponocování v žatecké knihovně

Kdy: pátek 10. listopadu od 19.00
Kde: Městská knihovna Žatec
Za kolik: 290 korun
Proč přijít: Městská knihovna Žatec chystá na pátek 10. listopadu Martinské ponocování pro dospělé čtenáře. Uskuteční se v hlavní budově na náměstí Svobody. Příchozí se mohou těšit na uvítací drink, drobné pohoštění, ale především možnost si zarelaxovat a pobavit se při doprovodných aktivitách. Akce skončí úderem půlnoci.

Spolkový ples v Petrohradu

Kdy: sobota 11. listopadu od 20.00
Kde: sál U Borise, Petrohrad
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Obec Petrohrad na Podbořansku se stane v sobotu 11. listopadu dějištěm Spolkového plesu. Připravili ho místní dobrovolní hasiči, členové spolku VEEV, fotbalisté, základní a mateřská škola a místní úřad. Zábava proběhne v sálu U Borise na petrohradské návsi. Na stolech bude zajištěno drobné občerstvení, pobaví bohatá tombola a hudba kapely 3D Most.

CHOMUTOVSKO

Farmářské a vinné trhy v Chomutově

Kdy: sobota 11. listopadu od 8.00
Kde: náměstí 1. máje, Chomutov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sobota 11. listopadu nabídne na náměstí 1. máje v Chomutově oblíbené trhy. Ráno a dopoledne bude patřit těm farmářským. Zájemci tam najdou zeleninu, ovoce, maso, sýry i pečivo a mnoho dalšího. Odpoledne nabídnou své produkty místní i přespolní vinaři. Sklenku na ochutnávky si vezměte vlastní. Akce končí v 18 hodin.

Úniková hra v Zaječicích

Kdy: neděle 12. listopadu od 13.00
Kde: náves, Zaječice
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Nejen rodiny s dětmi si užijí neděli 12. listopadu ve znamení únikové hry. Ponese název Útěk z laboratoře a zájemce svolá na náves v Zaječicích. Součástí akce bude také možnost opékání přinesených špekáčků na ohni. Program pořádaný spolkem Živé Krušnohoří za podpory obce Vrskmaň proběhne od 13 do 17 hodin.

LITOMĚŘICKO

Den lovosických autorů

Kdy: sobota 11. listopadu od 13.00
Kde: Pfannschmidtova vila, Lovosice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přednášky, koncerty, výstavy, ochutnávky. To vše nabídne po tříleté pauze Den lovosických autorů v sobotu 11. listopadu v historické Pfannschmidtově vile. Svou tvorbu odprezentují hudebníci, vinaři, gastrospecialisté, malíři nebo cestovatelé. Celodenní program zahájí slavnostní jmenování nových čestných občanů města. Proběhne také fotografická soutěž na téma Moje středohoří, které se mohou zúčastnit všichni amatérští i profesionální fotografové.

Stezka odvahy v Hrdlech

Kdy: sobota 11. listopadu od 17.30
Kde: náves, Hrdly
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Lampion a pořádná dávka odvahy. To je spolu s teplým oblečením doporučená výbava pro účastníky sobotní akce v Hrdlech. Chystá se tam lampionový průvod a stezka odvahy pro malé i velké. Komunitní akce přivítá strašidelné kostýmy, naopak nabídne čaj či svařák na zahřátí. Sraz lampionového průvodu bude v 17.30 hodin na návsi v Hrdlech, poté proběhne stezka odvahy. Děti do 12 let věku musí mít doprovod rodičů, ty starší alespoň jejich souhlas.