TEPLICKO

Předvánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromu

Kdy: neděle 26. listopadu od 13.00
Kde: Náměstí Svobody, Proboštov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ještě před prvním adventním víkendem mohou vyrazit na rozsvícení vánočního stromu lidé do Proboštova. Návštěvníky čeká od 15.30 před radnicí vystoupení dětí z MŠ Pastelka, Lesní školky Samorost, MŠ u kočiček Přítkov a ZŠ Proboštov, s vánočním recitálem vystoupí zpěvačka Lucie Malinová. Na místě budou ukázky historických řemesel a vánočních tradic. Proběhne také stánkový prodej - vepřové hody, teplé i studené občerstvení, pojízdná kavárna. Na děti čekají tvůrčí dílničky a další aktivity v proboštovské knihovně. Vánoční strom a betlém se rozzáří v 17 hodin.

Andělská jízda Hrobem

Kdy: sobota 25. listopadu od 16.00
Kde: Hrob
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přidejte se jako andělé k průvodu v Hrobě. Na konci všechny čeká společné zdobení stromku u základní školy vlastnoručně vyrobenými ozdobami - přineste je s sebou. Ručně vyrobené ozdoby, stejně jako andělské kostýmy, budou odměněny. Trasa: 16.00 Křižanov - Beseda - Hasičárna - Radnice - 16.30 1. st. ZŠ - Koruna - Evangelický kostel - Zbořeniště - Tržní nám. - Komenského ZŠ. Tam se uskuteční andělský rej a od 17.00 společné zdobení. Na místě bude také občerstvení a proběhne sčítání andělů. 

Refew a Jaroslav Oláh Teplice 2023

Kdy: sobota 25. listopadu od 21.00
Kde: Music club Komín, Teplice
Za kolik: 350/300 korun
Proč přijít: Julio Production se po delší odmlce vrací do Teplic a přiváží ti ve spolupráci s Under the Bridge tu nejlepší show ever v podání Refewa & Jaroslava Oláha do Teplického music clubu Komín. Můžete se těšit na nezapomenutelnou show kam dorazí i nové tváře jako například Bixi & Denzyy. Online předprodej včetně VIP vstupenek ZDE.

Živé Teplice v muzeu

Kdy: sobota 25. listopadu od 14.00 do 19.00
Kde: Regionální muzeum v Teplicích
Za kolik: 
Proč přijít: Slavnost v muzeu je komornější verzí červnových Živých Teplic, které se už tradičně konají v Šanovském parku. Můžete se těšit na workshopy a herničku pro děti, seznámit se s neziskovými spolky, nakoupit krásné autorské výrobky teplických tvůrců i umělců. K dispozici bude občerstvení, poslechnout si můžete akustická vystoupení jamového uskupení JakToPřijde a písničkáře Vojtěcha Urbánka. A jako bonus se slavnost odehraje v nádherném prostředí Jízdárny teplického zámku, kde právě probíhá výstava celoživotního díla Petra Štěpána. 

Živé Teplice v muzeu.
Už víte, co v sobotu v Teplicích? Vyrazit můžete třeba do muzea na Živé Teplice

Rockový mejdan na Hvjezdě s kapelou Coda

Kdy: sobota 25. listopadu od 20.00
Kde: Hvjezda Teplice
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Skupina CODA z Karlových Varů patří právem mezi nejlepší hardrockové kapely v Česku. Nepřeslechnutelná je skvělá muzikantská vyhranost a lehkost, s jakou se chopila vesměs klasických rockových aranžmá. Doprovodí ji Stará Škola z Ústí nad Labem.

zakázanÝovoce a Koblížci - Opuštěný děti tour 2023

Kdy: pátek 24. listopadu od 19.30
Kde: Knak Teplice
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Kapely zakázanÝovoce a Koblížci zvou na speciální patnáctikoncertní turné s názvem Opuštěný děti tour, v rámci kterého představí novou píseň Opuštěný děti z dílny Koblížků feat. zakázanÝovoce. Diváci se mohou těšit samozřejmě i na hitovky obou kapel a také na perfektní show, kterou obě kapely přivezou do patnácti měst. Vstupenky na GoOut.

Zdroj: Youtube

Nebe - peklo - pivovar

Kdy: neděle 26. listopadu od 15.00
Kde: Pivovar Bílina
Za kolik: 30 korun
Proč přijít: V bílinském pivovaru si lidé užijí andělské dílničky, jako zdobení perníčků, tvoření přáníček nebo barvení ozdob, ale také pekelné sklepení, kde je čeká výpis z knihy hříchů, pekelná nadílka nebo čertovský kolotoč. Rodiče mají možnost donést vlastní nadílky, která bude předaná andělem po úspěšném absolvování exkurze do pekelného sklepení.

Andělské vánoční trhy

Kdy: sobota 25. listopadu od 14.00
Kde: DDM Sluníčko Duchcov
Za kolik: 50/150 korun
Proč přijít: Na vánočních trzích v obou budovách DDM budou k zakoupení adventní věnce, filcové ozdoby, keramické ozdoby, perníkové věnce a ozdoby, riflové stromečky, skřítci nebo skleněné svícny. Děti si užijí výtvarné dílny jako zdobení perníčků, výrobu sněžítka, skřítků či vánočních šperků. Děti, které docházejí alespoň na jeden kroužek, mají vstup na všechny dílny za 50 korun, ostatní děti 150 korun. Doprovod dětí má vstup zdarma, pro všechny bude připraveno malé občerstvení.

ÚSTECKO

Bijec Karlos Benda na Střekově

Kdy: pátek 24. listopadu od 18.00
Kde: Střekov Aréna, Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Do střekovské Arény v Ústí přijede hvězdný host Karlos Benda. Znát ho můžete třeba z Clash of the stars. (česko-slovenská organizace bojových sportů zaměřující se výhradně na zápasy influencerů) „Těšit se můžete na setkání s Karlosem Bendou, autogramiádu ale i osobní kontakt s tímto skvělým sportovcem. Start je v pátek 24. listopadu od 18.00,“ lákají organizátoři akce.

Zdroj: Youtube

Louskáček v divadle

Kdy: sobota 25. listopadu od 15.00
Kde: Severočeské divadlo, Ústí nad Labem
Za kolik: od 150 korun
Proč přijít: Balet Louskáček patří do klenotnice „bílé klasiky“, a proto se vrací v nové podobě na repertoár baletního souboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Přispěla k tomu také překrásná Čajkovského hudba. Však také taneční suity z Louskáčka patří dodnes k nejpopulárnějším dílům orchestrální literatury. Louskáčka můžete zhlédnout v Severočeském divadle v Ústí v sobotu 25. listopadu od 15.00, lístek koupíte od 150 korun.

Vánoční jarmark v Chabařovicích

Kdy: sobota 25. listopadu od 10 do 16.00
Kde: KD Zátiší, Chabařovice, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Chabařovice pořádá Vánoční jarmark, jde o devátý ročník. Akce se uskuteční v sobotu 25. listopadu od v KD Zátiší od 10.00 do 16.00. Těšit se můžete na vánoční atmosféru, dekorace, ozdoby. Občerstvení bude zajištěno, pro děti bude připravena tvořivá dílna. Vstupné je zdarma.

Rozsvícení vánočního stromu v Trmicích

Kdy: neděle 26. listopadu od 17.00
Kde: Trmice, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Trmicích rozsvítí vánoční strom v neděli 26. listopadu v Lovecké ulici naproti městskému úřadu. Těšit se můžete na ohnivou show a na koncert v tamním evangelickém kostele. Ten začne v 17.00 a hrát bude dechové kvinteto 4+1. Po vánočních melodiích rozsvítí vánoční strom. Vstup je zdarma.

Ústecký štrúdl

Kdy: neděle 26. listopadu od 11.00
Kde: DDM Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční doprovodná akce DDM Ústí nad Labem "Vánoční rolničky". Letos se bude opět soutěžit o nejchutnější a nejvoňavější ústecký štrúdlík, který ocení naše odborná porota. Štrúdly noste v neděli 26. listopadu od 11.00 do 12.30 společně se jmenovkou na recepci DDM, později přinesené štrúdly nebudou zařazeny do soutěže. Od 13.00 do 14.00 bude probíhat hodnocení poroty a po 14.00 je v plánu ochutnávka pro veřejnost. Vyhlášení výsledků proběhne kolem cca 14.30 v divadelním sále DDM. Vstup je zdarma.

LOUNSKO

Vánoční jarmark v Tuchořicích

Kdy: sobota 25. a neděle 26. listopadu
Kde: Kulturní dům Tuchořice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Obec Tuchořice zve na vánoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 25. listopadu od 10 do 17 hodin a v neděli 26. listopadu od 10 do 15 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na rukodělné práce, zdobené perníčky, výrobky místních dětí i klientů Domova „Bez zámků“ Tuchořice, dále na tvořivou dílničku či občerstvení. Sobotní specialitou bude malování perníčků a malování na obličej, v neděli ve 13 hodin pak na jarmark zavítá hasič Marshall z Tlapkové patroly.

Ivan Hlas Trio Za zdí

Kdy: sobota 25. listopadu od 20.00
Kde: Music Bar Za zdí, Louny
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Komorní sestava fungující už nějaký čas kolem písničkáře Ivana Hlase vystoupí v lounském klubu Za zdí. V nádherných aranžmá, zdobených virtuózní hrou na akustické nástroje nejlépe vyniknou Hlasovy písně, založené na vyváženosti hudby a poezii textů. Kořeny ovlivňující hudbu tria jdou od hospodského blues, městských balad, rokenrol, až po melodické názvuky různých etnik. V triu Ivana Hlase doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba.

CHOMUTOVSKO

Pekelná brána a krampusové v Kadani

Kdy: sobota 25. listopadu od 17.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Centrum Kadaně ovládnou v sobotu 25. listopadu večer pekelníci. Přivede je pozoruhodný projekt Pekelná brána. Jde o spojení kvalitní Krampus show s divadelními prvky. V Kadani uvidí lidé českou premiéru. Návštěvníkům se představí padesátihlavá skupina Krampus - čerti ze severu, hostovat navíc bude Krampus Vodňany.

Staročeské Vánoce na Červeném Hrádku

Kdy: neděle 26. listopadu od 13.00
Kde: zámek Červený Hrádek, Jirkov
Za kolik: 80/60 korun
Proč přijít: Zámek Červený Hrádek v Jirkově nabídne v neděli odpoledne pestrý předvánoční program. Na nádvoří se můžeme těšit na stánky s vánočními zvyky, vánoční poštu, výrobu svátečních dekorací, soutěže, vánoční kvíz a piškvorky, pohádkové Putování za Ježíškem aneb příběh vánoční a také vystoupení žongléra Miloše. K vidění bude i velký betlém s mnoha postavami.

LITOMĚŘICKO

Ondřej Havelka a Melody Makers v Litoměřicích

Kdy: pátek 24. listopadu od 19.00
Kde: Kulturní centrum Litoměřice
Za kolik: od 490 korun
Proč přijít: Ondřej Havelka a Melody Makers vystoupí v pátek 24. listopadu v 19 hodin v kulturním centru v Litoměřicích. Nový koncertní program je sestaven z nejhezčích písňových pokladů, které zazněly na filmovém plátně ve třicátých a čtyřicátých letech. Zazní nejen sladké i žhavé kusy americké provenience, ale i mnohé nesmrtelné písně z nestárnoucích komedií s Oldřichem Novým, Hugem Hassem, Adinou Mandlovou a dalšími hvězdami českého filmu.

Barevný mexický festival v Litoměřicích

Kdy: sobota 25. listopadu od 12.00
Kde: Labuť Garden Litoměřice
Za kolik: 390 korun, děti zdarma
Proč přijít: Litoměřická restaurace Labuť připravila na sobotu 25. listopadu mexický festival. Návštěvníci ochutnají pravou chuť Latinské Ameriky: ????️tacos, burrito, quesadilla, nachos od streetfoodové královny a účastnice MasterChef 2023 Martiny Bartoňové. O sladkou tečku se postará malířka a cukrářka Adéla Tas Marková. Můžete se těšit také na tradiční churros či tematické cupcakes. Bohatý program včetně zábavy pro děti odstartuje v poledne. V nabídce bude kromě dobrot malování na obličej, zaplétání vlasů, tradiční masky z oslav Dia de Muertos, workshop, od 16.00 Štěpánčino divadlo o Kouzelné dýni, od 19.00 komentované promítaní o cestování napříč Mexikem, od 21.00 Piňata párty. Děti do 15 let v doprovodu rodičů vstup neplatí.

MOSTECKO

PSH

Kdy: sobota 25. listopadu od 20.00
Kde: Ponorka Litvínov
Za kolik: 354-465 korun
Proč přijít: Rap a hip-hop party s Penery strýčka Homeboye (PSH). Mejdan rozjede ve 20 hodin DJ Bart. Poslední volné vstupenky je možné sehnat ve čtvrtek a v pátek na baru v Ponorce, ale kdo chce mít jistotu, objednat je může online v síti GoOut.

Jazz Celula New York

Kdy: sobota 25. listopadu od 19.00
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 450 korun
Proč přijít: V mosteckém divadle vystoupí známý americký jazzový trumpetista slovenského původu Laco Deczi s kapelou Celula New York. Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit na webových stránkách divadla.

DĚČÍNSKO

Koncert UDG

Kdy: sobota 25. listopadu od 19.00
Kde: Fabrika Doubice
Za kolik: 430 korun
Proč přijít: Ústecká skupina UDG opět míří do Fabriky. Hostem koncertu je také Patrik Malý, který vystoupí ve 20 hodin, fanoušci se na UDG mohou těšit od 21 hodin. Fabrika se návštěvníkům otevře už v 19 hodin. Vstupenky jsou k mání v síti Xticket.

Vánoční ulička v Křížovce

Kdy: od neděle 26. listopadu do 31. prosince
Kde: Křížová ulice, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Už od neděle budete moci nasát v Křížové ulici v Děčíně vánoční atmosféru. Na místě bude k dispozici sedm stánků s občerstvením a drobnými dárky, na prostranství už je také "zpívající strom", který hraje všemi barvami, když se pod ním zpívají třeba koledy. Do vánoční ulice se budete moci podívat denně až do konce roku, vždy mezi 11. a 20. hodinou.