TEPLICKO

Proboštovský Drak fest

Kdy: sobota 15. července od 16.00
Kde: U rybníka, Proboštov
Za kolik: 150/100 korun
Proč přijít: Druhý ročník festivalu v Proboštově láká na Wanastovi Vjecy revival (17.00), Divokej Bill revival (18.50) a Kabát revival Varnsdorf (20.40). Na afterparty od 22.30 zahraje DJ Mário. Nebude chybět občerstvení, pivo nebo víno. Předprodej vstupenek probíhá v baru U Draka a U Mastné huby.

Seafood & prosecco Teplice

Kdy: neděle 16. července od 12.00 do 20.00
Kde: Zámecká zahrada Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Seafood speciality, jako kalamáry, krevety, lososa, tuňáka či pražmu, budou moci lidé ochutnat na festivalu seafood a prosecca v Teplicích. Chybět nebudou ani pokrmy v podobě tataráčků nebo pomazánek, návštěvníci se osvěží vychlazeným proseccem. Piknikové deky s sebou.

Velká Malá Paříž v Zámecké zahradě

Jedenkrát do roka snaží lidé okolo Tondy Moravce oživit celou Zámeckou zahradu. Vždy 3. neděli v červenci. "Chceme dát návštěvníkům důvod, aby se prošli kolem Velkého rybníka tak, jak to dělávali návštěvníci Teplic v dobách, kdy se jim říkalo Malá Paříž a kdy k nám jezdili největší kulturní a politické osobnosti Evropy. Velká Malá Paříž se koná od r. 2012, kdy jsme oslavili 200 let od slavného setkání Beethovena a Goetheho nedaleko Zahradního domu," říká Tonda Moravec.

Letos tedy proběhne již její 11. ročník. Hlavní část programu proběhne od 15.00 do 18.00h, kdy můžete navštívit výtvarný workshop, rytmický workshop, hudební vystoupení, autorské čtení a dokonce i hlasovou dílnu a muzikoterapii. Dále se představí sportovní oddíly, divadlo pro děti, hry pro děti a další atrakce v podobě možnosti jízdy na koních.No, prostě Vás čeká pestré odpoledne. A do toho tradičně hudba v Altánu, jako každou neděli. A to vše za finanční podpory Statutárního města Teplice, Ústeckého kraje, Ministerstva vnitra, Nadačního fondu Severočeská voda, a celé řady našich dalších partnerů. Jednotlivá místa najdete na mapce po rozkliknutí úvodní fotografie.Hudební scéna v Altánu :15.00 - Matěj Koudelka - mladý zpěvák a kytarista vás zaujme svými vlastními písničkami i písněmi převzatými.16.00 - Pavel + Káča - populární teplické pop-folkové duo.17.30 - Album - bluegrassová kapela z Chomutova 19.00 - Bladder Stones - tři špičkoví hudebníci z různých kapel spojili své síly ve vlastním osobitém projektu. 20.00 - Šouflšou - šestičlenná pražská kapela, při jejímž poslechu Vás napadne, že Ivan Mládek omládl. Acoustic-jazz, dixieland.Dětská scéna U opiček :Divadlo Studna - skvělé divadlo z Hosína v jižních Čechách. Salesiánské středisko ProseticeApollonův altán - Rytmický workshopSchody u muzea - Výtvarný workshop… a spousta dalších atrakcí, včetně stanoviště Decathlonu či Military gangu, kde si můžete zastřílet a vyzkoušet vojenské výcvikové překážky.

ÚSTECKO

Ústecké léto s Mirai, Jelenem a No Name

Kdy: pátek 14. července od 14.00
Kde: Letní kino v Ústí nad Labem
Za kolik: 200/515 korun
Proč přijít: Kdo má rád českou a slovenskou popovou hudbu, tak by neměl chybět v 14. července od 14.00 v ústeckém Letním kině. Na akci s názvem Ústecké léto totiž vystoupí populární české kapely Mirai (20.50) a Jelen (18.35). Těšit se můžete i na oblíbenou slovenskou formaci No Name (15.30). Lístek přijde na 515 korun, děti (6-12 let) zaplatí 200 korun.

Fírfest vol. 1 láká na kapely Sklap a Doctor P.P.

Kdy: pátek 14. července od 18.00
Kde: restaurace Fírovka, Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Fírfest vol 1. je tady. Těšit se můžete na kapely R.A.Š., Sklap a Doctor P.P. Open-air festival proběhne v pátek 14. července od 18.00 u restaurace Fírovka v Ústí nad Labem. Lístek přijde na 200 korun.

VES fest v Malečově

Kdy: sobota 15. července od 13.00
Kde: Ski areál Pohoří u Malečova
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: 4. ročník hudebního festivalu v přírodě VES fest proběhne v sobotu 15. července od 13.00 ve ski areálu Pohoří u Malečova. Těšit se můžete třeba na pražskou skupinu Kill the Dandies, kapelu Nauzea O., zpěváka Jiřího Imlaufa a dechovku v podání Merbo trubek. V plánu je i premiéra dětské rozhlasové hry s prvky hororu. Občerstvení bude zajištěno, přespat půjde ve stanu. Vstupné je dobrovolné.

Ústecká veterán rallye v Ústí nad Labem

Kdy: sobota 15. července od 9.00
Kde: Mírové náměstí Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ústecká veterán rallye opět zavítá do Ústí nad Labem, půjde o 23. ročník. V sobotu 15. července od 9.00 se můžete těšit na nablýskané vozy let minulých. V plánu je výstava historických aut, doprovodný program a závody veteránů. Start do soutěžního okruhu je v 10.00 na Mírovém náměstí, trasa povede třeba přes Malečov, Litoměřice, Libochovice, Žalany, Modlany a Chabařovice. Cíl je na Mírovém náměstí. Pojede se o pohár primátora města Ústí nad Labem. V centru Ústí od 13.30 zahrají The Boom a vyhlášení výsledků proběhne v 16.00. Vstup je zdarma.

Sváťovo dividlo na hradě Střekov

Kdy: neděle 16. července od 15.00
Kde: hrad Střekov, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hrad Střekov bude v neděli 16. července od 15.00 patřit pohádce. Loutkové představení Sváťova dividla s názvem Kašpárek a hodná víla Jarmilka pobaví děti i jejich rodiče. Vstup je zdarma.

LOUNSKO

Oslavy výročí hasičů v Očihově

Kdy: sobota 15. července od 13.00
Kde: náves, Očihov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Obec Očihov oslaví v sobotu 15. července 150 let existence místního sboru dobrovolných hasičů. Program odstartuje ve 13 hodin na návsi, kde bude probíhat hlavní program. Můžete se těšit na ukázky a výstavu hasičské techniky, ale také techniky okolních sborů. Jistě zaujme vystoupení dechové hudby Šumařinka či unikátní ukázky zásahů HZS. Zajímavý bude rovněž požární útok mladých hasičů z Podbořan. V průběhu dne děti potěší skákací hrad. Hudbu zajistí skupina Taurus, po setmění bude připraveno překvapení.

Zbrašínská pouť

Kdy: sobota 15. a neděle 16. července
Kde: areál TJ Sokol Zbrašín
Za kolik: 150 korun/zdarma
Proč přijít: TJ Sokol Zbrašín-Hořany a Obec Zbrašín chystají na víkend tradiční Zbrašínskou pouť. V sobotu od 20 hodin ji odstartuje pouťová zábava se skupinou Reflex. V neděli od 14 hodin nabídne pouťové odpoledne dechovku Oharka Jaromíra Laksy, stánky, kolotoč, houpačky i střelnici. Samozřejmostí bude občerstvení.

CHOMUTOVSKO

Běhej lesy na Klínovci

Kdy: sobota 15. července od 9.00
Kde: Loučná pod Klínovcem
Za kolik: 900/350 korun
Proč přijít: Skiareál Klínovec bude v sobotu 15. července hostit mimořádnou sportovní akci. Právě tam, v Loučné pod Klínovcem, totiž odstartuje historicky první akce oblíbeného seriálu Běhej lesy v Krušných horách. Dospělé čekají náročné tratě o distancích 11 a 23 kilometrů, pořadatelé myslí také na děti a připraví i charitativní PVZP FénixRun. U všech tras bude záporný profil - poběží se z vrcholu Klínovce.

Prohlídky radničního sklepení v Chomutově

Kdy: sobota 15. a neděle 16. července
Kde: kostel Sv. Kateřiny, Chomutov
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Oblastní muzeum v Chomutově připravilo na víkend 15. a 16. července prohlídky radničního sklepení s odborným výkladem. Výprava vychází vždy ve 14, 15 a 16 hodin. Sraz je u kostela Sv. Kateřiny na náměstí 1. máje. Další podobnou příležitost budou mít zájemci o víkendu 29. a 30. července.

LITOMĚŘICKO

Altros Rockfest v Lovosicích

Kdy: pátek 14. a sobota 15. července
Kde: lesopark Osmička, Lovosice
Za kolik: 350/500 korun
Proč přijít: Hudební festival Altros Rockfest se vrací do Lovosic. Odstartuje v pátek v 15 hodin, v sobotu pak ve 13 hodin. Hudební scénu ozdobí vystoupení kapel Vypsaná fixa, Slobodná Európa, Adam Bomb, Fleshless, Nežfaleš, Pirates Of The Pubs, Krleš a moho dalších. Kromě muziky festival nabídne čajovnu, vinotéku, antikvariát, fotokoutek nebo možnost stanování.

Jubilejní Žernosecký půlmaraton

Kdy: sobota 15. července od 10.00
Kde: náves, Velké Žernoseky
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Jubilejní 10. ročník Žernoseckého půlmaratonu proběhne v sobotu 15. července ve Velkých Žernosekách. Účastníci se sejdou na místní návsi před kulturním domem. Trasa závodníky povede z Žernosek do Kamýku, přes Tlučeň, Varhošť, Hlinnou, Plešivec, Knoblošku a Malíč zpět do Velkých Žernosek. Na trati a v cíli bude zajištěno občerstvení, chybět nebudou pamětní medaile a věcné ceny.

DĚČÍNSKO

Folkový festiválek

Kdy: sobota 15. července od 17.00
Kde: Louka u rybníčku Bahňák, Mlýny
Za kolik: 350 korun
Proč přijít: V Mlýnech se uskuteční folkrockový festiválek, kde se v plném obsazení představí vizovická kapela Fleret. Dále se návštěvníci mohou těšit na vystoupení písničkáře Jindry Kejaka, František Kasl Band a Šestý nesmysl.

Večerní prohlídka zoo pro děti

Kdy: pátek 14. července od 19.00
Kde: Zoo Děčín
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Děti mohou zamířit do zoo po zavíračce. Na prohlídku je nutné se objednat přes e-shop zoo. Od 20.30 následuje další prohlídka pro starší děti a dospělé.

MOSTECKO

Dino Expo & show

Kdy: sobota 15. července a neděle 16. července od 10.00 do 18.00
Kde: Sportovní hala Most
Za kolik: dle ceníku pořadatele
Proč přijít: Návštěvníky čekají "živí" dinosauři a jejich show. Lidé si užijí jízdu na dinosaurech či dinosauřím skútru, dokumentární i dětský tematický film, prohlédnou si živé pavouky, štíry nebo hmyz, děti se budou moci vyřádit na skákacích hradech. Vstupenky jsou k zakoupení na pokladně na místě.

NAPLNOfest

Kdy: sobota 15. července od 13.00
Kde: Loučky, Litvínov
Za kolik: 390-590 korun
Proč přijít: Loučky u Litvínova ožijí NAPLNOfestem. Těšit se můžete na Ewu Farnou, Marpa, Kaliho, Simu a Raego. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, soutěže, gastro zóna, drinky a vodní dýmky. Děti do 10 let mají vstup zdarma.