Matt Woosey v Jazz klubu
Kdy: Pátek 13. května od 19.00 hodin
Kde: Jazz Club Teplice
Matt Woosey (nar. 1984) je kytarový vizionář. Hraje blues, folk a rock. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou kytaru, elektrickou kytaru a bicí. Celé své mládí byl hluboce ovlivněn tvorbou Led Zeppelin. Toto rané nadšení pro LedZep rychle postoupilo k obdivu těžkých bluesrockových vah, jako jsou Rory Gallagher, Peter Green, Tim Buckley a John Martyn „Vždy jsem miloval způsob, jakým využívali své hlasy jako nástroj“, říká Matt a dodává: "Když poslouchám Stevie Ray Vaughana, Roryho Gallaghera nebo Roye Buchanana hrát na elektrickou kytaru, těžko je překonám, k jejich hraní prostě již nemůžu přidat nic objevného. Proto je pro mě hraní blues na akustickou kytaru vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních, ​​nejsilnější věcí, kterou mohu osobně v hudbě udělat…

Minipárty s Karlem Šípem
Kdy: Pátek 13. května od 19.00 hodin
Kde: Velký sál Krušnohorského divadla v Teplicích
Zábavná talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa. Jako host vystoupí teplický rodák Jiří Bláha - režisér, herec, scénárista a moderátor. Prostor dostanou i dotazy diváků.

Zahájení turistické sezony
Kdy: Sobota 14. května od 13.00 hodin
Kde: Zámecká zahrada v Teplicích
Teplice a Destinační agentura Krušné hory pořádají zahájení turistické sezóny v sobotu 14. května od 13.00 hodin v Zámecké zahradě v Teplicích. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, nabídku turistických informačních center, ukázky a prodej regionálních značek, ukázky a vystoupení teplických spolků a organizací, soutěže pro děti a Pohádkový les Skřítkové a víly. Hudební program zahrnuje vystoupení Big Bandu a Dixilandu Teplické konzervatoře a žáků ZUŠ, kapely Public Fusion a Flétnového kvintetu.

Staročeský jarmark v Krupce
Kdy: Sobota 14. května od 13.00 hodin
Kde: Areál baziliky Panny Marie Bolestné v Krupce
V areálu baziliky Panny Marie Bolestné v Krupce na Teplicku pořádá zdejší Biskupské gymnázium Staročeský májový jarmark. Otevřeno bude mít v sobotu 14. května od 13.00 do 17.00 hodin. Nakoupit můžete u stánků s dekoračními výrobky, kosmetikou či dobrotami. V programu jsou hudební vystoupení, promítání i pověsti, zároveň můžete vyrazit na komentované prohlídky varhan nebo se zapojit do tvůrčích dílen.

La Traviatta
Kdy: Sobota 14. května od 18.00 hodin
Kde: Kino Květen v Teplicích
Operní sezona v kinech. Představujeme vám novou sezónu prestižní Královské opery z Londýna. Paříž 19. století je místem kontrastů – půvab a povrchnost, láska a chtíč, život a smrt. Tato tradiční inscenace Sira Richarda Eyrea pro Královskou operu nedávno oslavila 25 let a nyní se ve velkém očekávání na pódium Royal Opera House vrací s operní hvězdou Pretty Yende v roli kurtizány Violetty. Ta zazpívá některé z Verdiho vůbec nejslavnějších árií, včetně radostné „Sempre libera“. Hudba: Giuseppe Verdi.

Den matek
Kdy: Neděle 15. května od 19.00 hodin
Kde: Kulturní dům Fontána v Bílině
Taneční odpoledne nejen pro seniory u příležitosti Dne matek. K tanci a poslechu zahraje Kapela z jižních Čech. Vystoupí DDM Bílina - Aerobik Cvrček.

Mandalu pro Andreu
Kdy: Do 29. května
Kde: Výstavní síň U kostela v Bílině
Vzpomínková výstava na paní učitelku Andreu Pavlíčkovou. Otevřeno čtvrtek – neděle od 13.00 do 17.00 hodin.