Oblečení, obuv, hračky, knihy, domácí dekorace, šperky a mnoho dalšího - to vše si budou mocinávštěvníci najít na swapu 10. prosince. Vstupné je 100 Kč na osobu (děti do 12 let včetně zdarma). Každý návštěvník má možnost odnést si jednu velkou tašku věcí, za každou další tašku je příplatek 50 Kč.

Návštěvníci předvánočního swapu nejenže mohou přinést své věci a vzít si to, co se jim líbí, aletaké si mohou poslechnout přednášku o udržitelné módě ve 13:00. Kromě toho si budete moci zakoupit dárky od místních řemeslníků, nechat si na místě opravit oblečení od švadlenky či využít opraváře elektroniky a samozřejmě si vychutnat svařák. Pro děti bude připravena speciální zóna,kde si budou moci hrát, ale také se zúčastnit tvořivého workshopu. Každá nová akce představuje pro nás výzvu a příležitost představit něco nového pro návštěvníky. Před Vánoci jsme se rozhodli pozvat místní řemeslníky, aby představilisvé výrobky na naší události. Budeme mít květiny bez chemie, microgreens, tvoření z látek, šperky a dokonce i švadlenu, kterábude schopna opravit oblečení, a mistra, který se postará o opravy elektroniky!

Od května tohoto roku prošlo na našich akcích více než pět apůl tuny věcí. Těší nás, že většina z nich našla nové majitele. Někdy se jedná o velmi neobvyklé předměty, ale jak ukazuje praxe, i nejrůznější rarity rychle nacházejí nové majitele. Například naposlední akci obrovské rohy za pouhých 10-15 minut našly nového majitele.

Je vhodné donést věci předem – ve středu 6. prosince 17:00-19:00 nebo v pátek 8. prosince 9:00-11:00, a to přímo do sokolovny, Palackého 27, Teplice. Parkování je volně přístupné v areálu Sokolovny. Kvůli rekonstrukci potoka u Metelkova náměstí je příjezd možný pouze zezadu z Horské ulice.

Michaela Klennerová,