„Automobilový průmysl je tahounem digitalizace a automatizace po celém světě. Pokud chceme dlouhodobě s rozvojem odvětví držet krok, musíme i v Chudeřicích tomuto trendu přizpůsobit, získávat z výroby co nejvíce dat, vhodným způsobem je využít a ještě více tak naše procesy zefektivňovat. Digitalizace a automatizace výroby autoskel je pro budoucnost našeho závodu klíčová," sdělil Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech.

 

Letos například firma kompletně digitalizuje výrobu laminovaných čelních skel. Digitalizací prochází také měření ohybu head up displejů na čelních sklech, kde automobilky vyžadují absolutní přesnost.

 

Charitativní módní přehlídka pro Majdalenku se vydařila.
FOTO: Módní přehlídka: Rosická, dres Šlégra a modelky Rychtaříková a Váňová

„Díky sbírání dat a následné analýze dat můžeme optimalizovat výrobní postupy a tím zlepšovat výrobní parametry našich zařízení, snižovat poruchovost, zlepšovat kvalitu finálního produktu. Dostáváme například z výroby informace o tom, že se některé zařízení opotřebilo. Dokážeme tak naplánovat výměnu dříve, než by případně došlo k poruše a výrobě zmetků. To jsou pro nás veliké úspory,“ říká Pavel Vaněk, který má projekt digitalizace v AGC Automotive Czech na starosti.

 

AGC Automotive Czech počítá, že letos i v dalších dvou následujících letech bude do digitalizace výroby investovat až 25 milionů korun ročně.

 

V duchcovském kině Lípa už jsou ozdobené všechny stromečky.
FOTO: V duchcovském kině Lípa už jsou ozdobené všechny stromečky

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Zaměstnává kolem 1600 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

Martin Jonáš