Organizátoři oblíbené série výletů Po stopách Davida, Josef Mergl a David Sedláček, se rozhodli tento pochod po více než třiceti letech obnovit s cílem uspořádání 1. ročníku obnoveného pochodu ku příležitosti 80. výročí události smrti 313 účastníků pochodu smrti poblíž Bohosudova, které připadá na příští rok. Aby vše bylo při takto významném výročí perfektní, rozhodli se uspořádat již letos 0. ročník obnoveného pochodu. Všichni jste srdečně zváni 8. května 2024 do venkovního prostoru KC Olympie Krupka, kde bude start, cíl i zázemí pochodu.

Přichystány jsou dvě trasy. 20 kilometrů s registrací od 8:00 a cílem do 15:00. A dětská osmikilometrová trasa s registrací od 10:00 a cílem taktéž do 15:00. Startovné 20 Kč pro dlouhou trasu a 10 Kč pro trasu dětskou.

Dvacetikilometrová trasa povede z KC Olympie k Památníku 313 obětí pochodu smrti poblíž takzvané Prokopky (kostel sv. Prokopa) a přes Učiliště Vrchoslav, Pilu Vrchoslav a Sedmihůrskou cestu až na Komáří vížku. Odtud pak, po modré turistické značce přes hrad Kyšperk, zpět do KC Olympie.

Dětská osmikilometrová trasa pak povede též k památníku a vrchoslavskému učilišti, odtud však nikoliv na Komáří vížku, ale jen na Hrad Krupka a poté přes centrum města (Bohosudov) zpět do KC Olympie.

V cíli bude na účastníky čekat drobné občerstvení a diplom o absolvování pochodu. Tak neváhejte a vyražte na Vzpomínkový pochod. Více info na: www.postopachdavida.cz Kontakt na organizátory: mergl@postopachdavida.cz, sedlacek@postopachdavida.cz nebo na tel. čísle 777 563 541.

Josef Mergl