Každý ročník tuto akci svou účastí podpoří stále více běžců, chodců, vozíčkářů, kočárků i pejsků. V loňském roce přišlo již více než 600 lidí, kteří pomohli 40 leté Ivě, trpící roztroušenou sklerózou. Na pořízení domácnosti ovládané hlasem se díky akci podařilo získat neuvěřitelných 128 006 korun.

VÍCE INFO O AKCI A REGISTRACE NA BĚH  ZDE

Tento ročník se bude pomáhat 44letému učiteli Jakubovi, který i navzdory tomu, že jej roztroušená skleróza hodně trápí, se stále snaží být aktivní. Přeje si co nejvíce času aktivně trávit se svými dvěma dětmi. A protože je vystudovaný pedagog, věnuje se své profesi a vyučuje na základní škole. K lepšímu zvládání jeho činností by mu moc pomohl přídavný pohon k vozíku, který mu můžeme díky Běhu s Čelovkou společně pořídit.

Práce a fronty u Bystřan na Teplicku.
VIDEO: Dopravní peklo u Bystřan na Teplicku. Vytvořily se až hodinové kolony

Běh s čelovkou není závod. Na trasu dlouhou 5 km nebo 600 m se může vydat opravdu každý, v jakémkoli věku i kondici. V cíli nebudou připraveny stupně vítězů, ale každý bude domů odcházet s krásným pocitem, že pomohl druhému člověku. Součástí akce bude také pestrý doprovodný program, bohatá dobročinná tombola a občerstvení. (jb)

Běh s čelovkou v Teplicích.Běh s čelovkou v Teplicích.Zdroj: Archiv