Severus má rád procházky, čuchání, běhání. Nepohrdne však ani vyhřátým gaučem. Na vodítku umí hezky, netahá. Je velmi chytrý a učenlivý. Zbožňuje psí hlavolamy! Na získání nových zkušeností potřebuje více času a musí se s některými věcmi seznamovat postupně.

Je to aktivní temperamentní mladý teriér, zhruba roční, malého vzrůstu, váží jen 6,3kg. Ve správné rodině bude skvělým pejskem, co může se svým pánem lítat po horách i ležet na gauči. Vzhledem k věku a temperamentu pejska hledáme mladou aktivnější rodinu.

K malým dětem ho raději nedoporučujeme. V nejistotě se může ohnat. Ale venčitelé s odrostlejšími děti si ho chválí, musí na něj prostě jít v klidu a pomaleji, pak se rád nechá hladit a mazlit. Ostatní pejsky i kočičky v blízkém kontaktu neřeší. Je absolutně nekonfliktní, jen na dálku je samozřejmě musí pozdravit štěkotem.

Kocour Bohoušek čeká na nový domov v útulku AniDef - Žim.
Starý kocour cukrovkář hledá akutně domov. Zajdete si pro něj do útulku AniDef?

Severus se nám vrátil z adopce po 3 měsících, protože neumí zůstat doma sám a snaží se prokousat ven za svými majiteli. Ze samoty je úplně ve stresu. Bohužel se obáváme, že si tento návyk vypěstoval v novém domově, jelikož v útulku sám vydržel a v kotci nic neničil. V nové rodině ho ze začátku nenechali celé 2 měsíce ani na minutu samotného, a tak si zvyknul, že je pořád s někým, upnul se. Ve stresu se prý navíc opakovaně ohnal.

Hledá k sobě opravdu vyrovnaného, trpělivého člověka, co ho postupně opět naučí, že má může být v klidu a dodá mu pocit bezpečí a sebevědomí.

Do adopce odejde kastrovaný očkovaný, čipovaný, odčervený, odblešený, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazení příspěvku na péči. Zájemce prosíme o vyplnění adopčního dotazníku nebo kontakt na 736 769 601.

Pejsek Severus čeká na svůj nový domov v útulku AniDef - Žim.Zdroj: AniDefSeverus
Stav: V útulku
Evidenční číslo: 1129
Číslo čipu: 981020000763281
V útulku od: 1. 10. 2022
Pohlaví: Samec
Plemeno: kříženec JRT
Hmotnost: 6,3 kg
Barva: trikolora
Narozen: 2021
Kastrovaný/á: Ano
www.anidef.cz

AniDef - útulek Žim