Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion, mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. Do osvětové akce se v červnu zapojí i Nemocnice Teplice. Setkání mají za cíl zlepšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s odborníky, kteří jim dokážou pomoci. Individuální konzultace budou k dispozici bez předchozího objednání, nebude třeba ani doporučení neurologa, bez kterého se lidé do centra běžně nedostanou. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help.

První specializované centrum otevře letos své dveře 1. června v Městské poliklinice Praha. Následovat bude 14. června v 15:00 centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

Celostátní Cenu Ď získala primářka teplické neurologie a vedoucí RS centra MUDr. Marta Vachová.
FOTO: Primářka teplické neurologie Vachová získala celostátní cenu Ď

Součástí Dnů otevřených center je i možnost individuální konzultace. Jak mohou odborníci ze specializovaných center pomoci lidem s migrénou, vysvětluje primářka neurologie z Nemocnice Teplice MUDr. Marta Vachová: „V centrech často řešíme nemocné s bolestmi hlavy, zejména s migrénami, které by se ještě nedávno zdály neléčitelné. Právě proto bych na akci ráda pozvala všechny, kdo se chtějí o nových možnostech péče dozvědět více. Lidé se navíc mohou při tomto přátelském setkání seznámit také s pacientskou organizací a kariérovou poradkyní.“

Přínos akce potvrzuje i účastnice loňského ročníku Marie: „Na akci bylo s návštěvníky skvěle zacházeno. Vše bylo perfektně vysvětleno a lidé mohli využít také konzultaci se specialistou. Měli tak možnost probrat své obtíže s lékařem v soukromí a zeptat se na cokoliv, co je v souvislosti s migrénou zajímá.“

Nemocnice Teplice otevře své dveře 14. 6. 2023 v 15:00

Den otevřeného centra proběhne ve středu 14. června v Nemocnici Teplice (Duchcovská 53, Teplice, budova H). Akce odstartuje v 15:00 představením lékařů, kteří vysvětlí, jak funguje péče ve specializovaném centru a jaká léčba je nyní dostupná. Pokračovat bude seznámením s aktivitami pacientské organizace Migréna-help a tipy kariérové poradkyně, jak na migrénu v práci. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici individuální konzultace s odborníky přímo na místě. Detailní program najdete na www.omigrene.cz. (mam)