Hlavním cílem MaRSu je motivovat nemocné k pravidelnému pohybu, jenž je velmi důležitou součástí léčebného režimu, protože zmírňuje příznaky nemoci. „Společně se zdravým životním stylem a včasnou biologickou léčbou zásadně oddaluje vzplanutí nemoci a mírní její příznaky,“ řekla primářka MS Centra při neurologickém oddělení nemocnice Teplice Marta Vachová.

Pokud budete chtít vyrazit cvičit, nezapomeňte se předem objednat, a to na čísle 417813044 nebo 775982698. Informace najdete i na www.relaxteplice.cz. Akci zastřešuje Nadační fond IMPULS, který se dlouhodobě věnuje pomoci pacientům s RS.

V Ústeckém kraji trpí roztroušenou sklerózou 1600 pacientů, což je čtvrtý nejvyšší počet v rámci krajů ČR. Díky moderní léčbě se daří nemoc zpomalit, ale ne zcela vyléčit. RS je nejčastější neurologické onemocnění vedoucí k trvalé invaliditě.

Prvními příznaky jsou například ztráta zraku na jednom oku, porucha vylučování, ztráta hybnosti ruky, nohy nebo poloviny těla. „Možnou prevencí je vyvarovat se kouření a udržovat dostatečnou hladinu vitaminu D, zejména u dětí a v období dospívání,“ sdělila primářka Vachová. (mm)

close Pozvánka na MaRS 2023 v Teplicích. info Zdroj: Se souhlasem RS centra Teplice zoom_in