Právě rychlost zásahu je v případě srdečních příhod klíčovou záležitostí. S každou minutou prodlení se šance na úspěšnou defibrilaci snižuje zhruba o deset procent.

„Moc mě těší, že pomůžeme. Už jsem zažil několikrát úspěšnou záchranu lidského života. Oproti tomu bych rád zmínil, že tohle je jeden z cílů naší práce, proto nás mrzí, když řešíme malichernosti a zbytečné sousedské hádky. Chceme být raději neustále připraveni k včasnému zásahu u důležitějších a závažnějších případů,“ okomentoval událost Lumír Hanauer, který je již 16 let městským strážníkem.

V roce 2009 se město Krupka připojilo do projektu „Včasné defibrilace prostřednictvím městské policie“. Postupně byly získány první tři přístroje AED. Od té doby se začala rozvíjet úzká spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou Ústeckého kraje v rámci projektu „Chráníme to nejcennější“. V této souvislosti město Krupka obdrželo na konci roku 2013 pro městskou policii první AED, které již bylo kompatibilní s partnerskou záchrannou službou. Díky dlouhodobé a úspěšné vzájemné spolupráci tedy není náhodou, že nové AED dostala právě naše městská policie. V roce 2020 byla Městská policie Krupka aktivována pro rychlé zásahy celkem ve 33 případech od dispečinku Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. (red)

Teplice vítaly nové občánky.
PODÍVEJTE SE: Teplice vítaly nové občánky, slavnostní setkání se vydařilo