Z okna se společně díváme na stromy, které jsou oblečeny do bílých načechraných kabátků. Keříky na naší zahradě už nejsou téměř vidět, schovaly se pod nadýchanými polštářky čerstvě napadaného sněhu a odpočívají. Všude je bílo. Počasí přímo vybízí jít ven a my tomuto lákání nedokážeme odolat. Brrr, to je zima!

Dědeček Mrazíček se rozhodl znepříjemnit nám pobyt venku, a neustále nás štípe do tváří. Nohy se nám roztančily po ledovém povlaku, jenž se tady přes noc vytvořil. A už jsme všichni na zemi a užíváme si sněhové nadílky! Bez koulování, klouzání, válení se ve sněhu a dalších sněžných zábav nemůže být zima zimou.

Sníh dává možnost také dětem tvořit. Fantazii se meze nekladou. Děti stavěly nejen sněhové hrady, opevnění, ale i sněhuláky. A co teprve když byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější sněžné zvířátko. Děti se do hry tak ponořily, že ani nevnímaly nepohodlí, zimu, mráz. Do sněžné galerie přibylo mnoho krásných zvířátek. Porota měla velmi těžký úkol! Sami posuďte, jak jsou naše děti šikovné.

Jana Stuchlá, Dětský domov Tuchlov