Malé obchodníky budou zákazníci moci podpořit v pátek 22. března. Vydělané peníze využijí na společné výtvarné aktivity v domově, zážitkový program mimo domov, na individuální odměny dle zapojení do činnosti a na dovybavení výtvarné dílny dle návrhu dětí. Cílem charitativního projektu Obchůdky s Albertem je usnadnit dětem vstup do života tím, že si zábavnou formou osvojí důležité dovednosti včetně finanční gramotnosti.

Děti se na Obchůdky s Albertem důkladně připravovaly po několik týdnů. Pro zákazníky prodejny Albert v nákupním centru Olympia Teplice vyráběly dekorační předměty, jako jsou barevné kraslice, velikonoční perníčky, figurky, věnce, květinové mísy, svíčky aj. Stejně jako děti bavila výroba dekorací, těší se na jejich prodej 22. března přibližně od 11 hodin.

„Na Obchůdky se připravujeme již od počátku února a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej velikonoční věnce a dekorace ze živých květin. Určitě ale potěší i maličkosti," říká ředitelka zařízení Mgr. Eva Karbanová.

„Velikonoční Obchůdky s Albertem letos otevřou již poosmé, aby daly znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Neméně důležité je ale také to, že si samy určí sortiment svých Obchůdků, naplánují výrobu, zajistí pořízení materiálu i zastanou prodej na stánku v prodejně. Děti tak získají důležité zkušenosti, které jim později usnadní budoucí vstup do samostatného života,“ shrnuje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert, který akci organizuje.

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojuje celkem 45 dětských domovů a dalších organizací zaměřených na péči o sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi. Obchůdky budou lidé potkávat ve vybraných prodejnách Albert od 15. do 30. března, dárky a dekorace lze od 11. března zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz. Během loňských Velikonoc si malí obchodníci vydělali rekordních 390 tisíc korun.

Napsal: Radek Dlouhý, zástupce ředitelky VÚ, DDŠ, SVP, ZŠ, SŠ a ŠJ, Kostomlaty p. M.