Na start se letos vydalo přes pět set dvacet účastníků. A těch, kteří po startu zůstali v místě dění sledovat zábavní program, bylo několik dalších desítek. Díky nim se prostřednictvím dobrovolného startovného a prodeje bohaté dobročinné tomboly podařilo vybrat pro pacientku Ivu krásných 73 006 Kč. Dále získala od spol. CS-BETON s. r. o. dar ve výši 55 000 korun. Celkový výtěžek akce byl tedy 128 006 korun! Mladá pacientka teplického RS centra Iva, která trpí roztroušenou sklerózou, si za ně pořídí domácnost ovládanou hlasem a zbývající částku využije k úhradám nezbytné osobní asistence. Vše jí pomůže k větší samostatnosti a návratu do společenského života, což je pro ní nyní vlivem onemocnění silně omezeno.

Na letošním ročníku si účastníci poslechli osvětovou přednášku primářky RS centra Teplice, MUDr. Marty Vachové. Zhlédli ohňovou show i vystoupení tanečních skupin VIVAjump a Bolly Ladies. Adventní atmosféru podtrhlo vystoupení dětí ze Salesiánského střediska mládeže. Proběhla ukázka práce asistenčních psů a spolkem Silou HLASU bylo předvedeno ovládání počítače a domácnosti hlasem. Zpátky do živějšího rytmu všechny vrátila bubenická show studentů Konzervatoře Teplice. Po ní následovala rozprava o běhu, předstartovní rozcvička a starty na 5 km i 600 m trasu.

Kráska z Teplic Sára Klugerová.
FOTO: Krásná Sára z Teplic se dostala do finále soutěže Česká Miss Essens

 Nechybělo již tradiční malování perníčků, občerstvení zdarma, bohatá tombola, ani workshop Nordic Walking a čerti krampusáci.

Záštitu nad akcí převzali primátor statutárního města Teplice Jiří Štábl a také náměstek primátora a senátor Parlamentu ČR, Bc. Hynek Hanza. Oba se již opakovaně zúčastnili i se svými rodinami.

Velice děkujeme všem sponzorům a těm, kteří akci podpořili – ať už finančně, materiálně, nebo svou účastí. Bez nich by uskutečnění této prospěšné akce nebylo možné.

Za tým RS centra, Krajské zdravotní, a. s., Nemocnice Teplice, o. z.,

Jaroslava Brhlíková

Čerti a andělé na Obchodní akademii v Teplicích.
FOTO: Čerti a andělé na Obchodní akademii v Teplicích zpestřili výuku