Autor legendárního Krále snů Sandmana či pohádkového hororu Coralina tu s velkou mírou nadsázky i fantazie a znalosti světových mytologií dokázal, že v Bozích lze snad vše. A to podobně, jako když o moc, peníze a vliv v USA soupeřily klany mafie.

Staří se s novými bohy poslední díl úspěšné komiksové série dohodli, že se setkají ve středu Ameriky, aby si předali tělo zabitého vůdce starých bohů; směřují tak k nevyhnutelné válce bohů. Lze se divit, že uprostřed jejich konfrontace uvízli lidé? Kdo jiný by mohl nám ostatním popsat, co se tady semlelo?

Bohatou historii duchcovské továrny TDV připomíná expozice ze sbírky kočárků Hany Müllerové.
Kočárky a tříkolky z duchcovské továrny zná asi každý. Možná je máte na půdě

Bookem „Američtí bohové 3: Okamžik bouře“ vrcholí komiksová adaptace románu Neila Gaimana, ex novináře, autora povídek i úspěšných knih včetně kultovní městské fantasy z londýnské podzemky Nikdykde; Gaiman získal prestižní žánrová ocenění Hugo, Locus, World Fantasy, Nebula či Cenu Brama Stokera. Jak je to v dnešním světě všeobjímající zábavy běžné, podle  Amerických bohů vznikl populární TV seriál pro stanici Starz! Fanouškům komiksů přijde vhod informace, že titul zahrnuje sešity „Američtí bohové: Okamžik bouře č. 1–9.

Radek Strnad