„Zájem o program potvrdil naše očekávání, alokace 70 milionů, tedy pro 400 žadatelů v každém okrese, bude bez problémů vyčerpaná. Přestože jsme se snažili nastavit podmínky co nejjednodušší, řada žádostí byla chybová a žadatele tedy budeme vyzývat k doplnění a opravě. Také duplicitní žádosti, kterých byla spousta, si vyžádají čas na vytřídění. Věřím, že peníze se k úspěšným žadatelů, brzy dostanou a pomohou jim překonat následky pozastavení činnosti,“ řekl k programu 1. náměstek Martin Klika.

Program je nastavený tak, aby dotaci získalo prvních 400 žadatelů z každého ze sedmi okresů. Aktuálně zbývají volná místa v okrese Louny. Pokud by se někde alokace pro okres nevyčerpala, může být použita pro další v pořadí z ostatních okresů. Úřad eviduje značné množství duplicitních žádostí, které musí být ručně vytříděny. Objevují se také neoprávnění žadatelé, např. ne OSVČ či v insolvenci. Ti jsou vyřazeni.

O prvních dotacích k poskytnutí bude rozhodovat Rada Ústeckého kraje 3. června, peníze by pak žadatelé (v závislosti na tom, jak budou podepsané smlouvy) mohli obdržet do konce měsíce.

Magdalena Fraňková