Junior song, československá autorská soutěž pro autory do 33 let, se bude konat v sobotu 31. července na malé scéně U Laguny na ústecké Severní Terase a její součástí bude již tradičně galakoncert hostů.

Mezinárodní interpretační soutěž  Interporty s hosty se bude konat v neděli 1. srpna na velké scéně U Laguny.

Původně plánovaný program se vlastně nemění, takže se kromě soutěžících z pěti zemí můžeme i nadále těšit na Fešáky, Pokáče,  slovenské No Name,  Xindla X,  Rangers Band a  mnoho dalších.

Po zkušenostech z loňského roku jsme usoudili, že teoreticky bude pravděpodobně  možné venkovní koncerty uspořádat už ve druhé polovině června, avšak s ohledem na plánovanou účast šesti až sedmi zahraničních kapel a minimálně dvou zahraničních porotců, by mohly nastat  složité problémy. Od července budou už platit mezinárodní covid pasy a vše by mělo být snazší.

Loni v červnu  bylo možné festival uspořádat pouze za účasti českých účastníků a proto jsem ho přeložili na září. V září se nám sice kromě českých kapel podařilo zajistit účast Francouzů, Poláků a Švédů, avšak ze soutěží se nám na poslední chvíli odhlásily všechny tři  slovenské formace, přestože jsme jim zajistili požadované testování v Ústí nad Labem.  Slovensko u nás loni reprezentoval pouze vynikající host Vašo Patejdl s kapelou a bratislavský písničkář Peter Janků v roli porotce. Letos už nechceme improvizovat a věříme, že všichni změnu termínu pochopí.     

Josef Vejlupek - předseda výboru  Interporta