Úderem patnácté hodiny na povel moderátora Karla Schöna se pod deseti kotlíky naráz zapálilo připravené dřevo a XII. ročník a Guláš párty, kterou pořádají Přátelé Modlanska v sobotu v areálu Baníku Modlany, mohl začít. Zakrátko se z kotlíků linuly vůně gulášů, podle druhu masa a ingrediencí, pro které se rozhodlo deset přihlášených družstev, soupeřících v uvaření nejchutnějšího kotlíkového guláše.

Štola Liebefrauen tedy Milá paní.
V Mikulově rozšířili hornické muzeum ve skále. Štola Milá paní jede naostro

Soutěžní týmy kromě kuchařského umění sázejí i na originální image, rekvizity a vtipné komentáře. Každý soutěžní tým má k dispozici od pořadatelů dřevo na oheň, kotlík, maso a všechny základní ingredience. Všichni mají v záloze ale i svoje tajné koření a přísady, kterými chuť guláše doladí a které ale odmítají prozradit. O vítězi rozhodují samotní návštěvníci akce vhozením žetonu, který obdrží od pořadatele, včetně degustačního setu za pouhých deset korun tomu družstvu, u kterého jim nejvíce guláš zachutnal. A nebylo to vůbec snadné, guláše byly opravdu skutečně vydařené.Úřadující šampióni Myslivci vsadili na guláš z divočiny, který byl nejen chutný, ale i zdravý.Šmakouni překvapili Vánočním gulášem. Vždy soutěživé družstvo Jawos nabízelo hovězí guláš s fazolí.

Vlakem na Moldavu v Krušných horách
Mašinka na Moldavu jezdí denně. Do hor vás vyveze i „žralok“

Bavorský guláš servírovali „bavoráci“ Naplech. Tři blondýny vydávaly svůj guláš s bramboráčky. Bylo opravdu velmi těžké vybrat ten nejchutnější guláš, protože i nováčci soutěže rodinné družstvo PoPo, stejně tak i Baník, Spozam nebo hosté z Proboštova měli velmi chutné guláše.Nakonec díky získaným 77 žetonům zvítězilo družstvo hasičů a hasiček, kteří kromě putovního poháru a piva Bakalář, získali i kýtu z divočáka, kterou věnovali do soutěže myslivci, kteří se jinak umístil na třetím místě. Neskutečnou radost z druhého místa neskrývali kuchaři z Baníku!

Zabrušany slavily, návštěvníky bavil  Milan Peroutka se skupinou Perutě.
FOTO: Zabrušany slavily, návštěvníky bavil Milan Peroutka se skupinou Perutě

Zvítězili vlastně všichni, kteří se Guláš party zúčastnili. Především za originalitu, vtip, skvělé výkony, ale především za nádherně pohodový den, který připravili nejen sobě,ale především návštěvníkům, kterých se opět v Modlanech sešlo bez mála osmset. Za to patří všem obrovské poděkování a respekt.Úžasnou tečku udělala na závěr folková skupina SKOK, která završila naprosto povedený XII. Ročník GULÁŠ PARTY 2022.

Petr Hubený, místostarosta obce Modlany a Ivana Hubená, Přátelé Modlanska, z.s.