Jahody, které už bujně rostou a kvetou, přikryji bílou netkanou textilií a ve skleníku zapálím několik svíček. Věřím, že alespoň trochu ohřejí vzduch a rostliny to zvládnou. Už dva týdny mám v polykarbonátovém skleníku některá rajčata i papriky. Tak snad už jsou sazenice trochu otužilé.

Zatím se daří hlavně salátu, roste hrášek, mrkev i petržel, zelená se v listopadu zasazený česnek. Každá rostlinka, která vykoukne ze semínka z hlíny, mi dělá radost. Tedy pokud to zrovna není plevel.

Občas skleník navštíví slimák nebo hlemýžď. Dlouho se tam ale neohřejí. Trochu bojuji s mravenci, momentálně je zkouším odradit mletou skořicí. Údajně jim nevoní. Uvidíme, jestli se odstěhují. 

Na podzim jsme nově zasadili dva stromkové angrešty a máme pár keříků kanadských borůbek. Ty chtějí hlavně na jaře hodně zalévat, osvědčilo se nám i hnojivo určené přímo na borůvky. 

Ulice 28. října v Teplicích.
Co je nového v Teplicích: Osmadvacítka vede z nádraží na Benešovo náměstí

Zahrádka je radost. Odreagování se od práce, starostí a dlouhodobého stereotypu, do kterého nás tato doba proti naší vůli dostala. Přidanou hodnotou je pak i radost ze sklizně. Každá hrst nebo miska vlastního ovoce či zeleniny opravdu potěší. Zkuste to také. Mnohdy stačí i balkon či terasa.  

Jana Dvořáková, Náchod