Teplické flautohry jsou určeny pro amatérské hráče ze základních uměleckých škol, konzervatoří a dalších hudebních institucí a konají se na půdě teplické konzervatoře. Letos jsme u nás přivítali na osm desítek účastníků, a to nejen z České republiky, ale i z Německa. Podle slov členů poroty byli flétnisté velmi dobře připraveni, a to i navzdory nepříznivým výukovým podmínkám v tomto školním roce.

“Jsem ráda, že se hra na zobcovou flétnu v České republice dostala na takovou úroveň. Někteří ze soutěžících předvedli skutečně krásné výkony, a to mě moc těší”, shrnula své dojmy předsedkyně poroty Jitka Konečná, která působí jako pedagog hry na zobcovou flétnu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Vodní nádrž Barbora v Oldřichově u Duchcova.
FOTO: Letní teploty lákají k vodě, Barbora nabízí krásně čistou vodu i šlapadla

Přitažlivost Teplických flautoher spočívá mimo jiné také v zábavných aktivitách, při kterých mají účastníci možnost zaplnit volné chvíle při čekání na vyhlášení výsledků. Letos to byl například fotokoutek, kde každý mohl získat trvalou vzpomínku v podobě krásné fotografie nebo soutěžní hra, která probíhala v nedalekém parku. Kromě diplomů si soutěžící odvezli originální upomínkové ceny, které byly pořízeny z finanční podpory statutárního města Teplice.

Studenti teplické konzervatoře měli koncert v Žatci flétnová koncert.
Studenti teplické konzervatoře měli koncert v Žatci

Věříme, že letošní ročník byl svým malým rozsahem a epidemiologickými opatřeními výjimkou. I přes všechna omezení bylo nadšení všech účastníků veliké a podařilo se vytvořit opravdu neopakovatelnou atmosféru. Možná právě proto všichni cítili obrovskou radost z neopakovatelných zážitků.

Ilona Veselovská, vedoucí úseku zobcových fléten Konzervatoře v Teplicích