Naši hasiči spolu s dalšími doslova bránili obec Mezná, dokud jim síly stačily a měli čím hasit. Dále se podíleli na dohašování skrytých ohnisek, kyvadlové dopravě vody, zřízení čerpacího stanoviště, evakuaci osob, kácení stromů a další. Děkuji jim za to! Jako velitel jsem především rád, že jsme se všichni vrátili domů ve zdraví a bez zranění.Budu se vždy snažit dělat maximum pro to, aby hasiči v našem městě měli dobré zázemí, kvalitní vybavení a zastupitelé jejich nenahraditelnou roli v našem městě chápali.

Houbařský ráj ve Švédsku.
Houbařský ráj ve Švédsku. Rodina Jiráskových vyrazila na sever Evropy

Radní našeho města se shodli, že si hasiči zaslouží za své úsilí odměnu. Vážím si toho. O její výši vás budeme brzy informovat. Čekáme na nové zásahové vozidlo, které ještě zvýší naší vybavenost a akceschopnost. Snad se budeme moc pochlubit a společně pokřtít novou cisternu v září. Těší mě, že se otevřelo i další téma, a sice to, že by naši hasiči měli za svou činnost během zásahů dostávat odměnu. Nikdo z nás to nedělá pro peníze, ale drobná finanční odměna za probdělé noci a hodiny u zásahů jistě naše hasiče potěší. Jinde to tak funguje.

Naše město je díky našim dobrovolným hasičům bezpečnější, a nejedná se jen o požáry. Naši hasiči vyjíždějí letos k více zásahům než kdy jindy. V současné chvíli mají na kontě zásahů 33 - od požárů, přes pomoc ZZS až po dopravní nehody.Děkuji našim hasičům, děkuji všem občanům za podporu našich hasičů, velice si toho vážíme.

Karel Hirsch, velitel JSDH Hrob & místostarosta Hrobu

Výstava vojenských vozidel zpestří Oseckou pouť 2022.
Výstava vojenských vozidel zpestří Oseckou pouť. Těšte se na UAZ a Jeep