„Pracujeme s kamarádkou v lesích nad Ústím. Čistíme svoznice a malujeme značky na stromy,“ řekla čtenářka Deníku z Duchcova. O možnosti pracovat v lese se dozvěděla z regionálního deníku. „Přes víkend jsem pomáhala v restauraci, ale to teď není možné, takže brigáda v lese se hodila,“ dodala čtenářka.

Brigádníci vykonávají neodborné činnosti, sází sazenice, čistí paseky a připravují terén na zalesnění. Pracanti mají kromě výdělku jako hlavní benefit pobyt na čerstvém vzduchu. I v lese je ale nutné dodržovat bezpečnostní opatření. Musí používat povinně roušku nebo respirátor, musí dodržovat odstupovou vzdálenost a další bezpečnostní postupy spojené s prací v lese. Pracovat lze jen v malých skupinkách. Brigádničení v lese využívají studenti, ale i lidé, co kvůli nouzovému stavu museli posastavit svoji živnost či je jejich zaměstnavatelé nechali doma, protože pro ně nemají práci.

Pokud máte zájem o práci v lese, pište na e-mail brigada@lesycr.cz. Uveďte, na které lesní správě či závodě byste měli zájem pracovat. Brigádníci musí mít svoji ochranu úst, pevnou obuv a oblečení do lesa. Pracovní rukavice a další vybavení dostanou na místě.

Severočeské farmářské trhy
Farmářské trhy se vracejí na sever. Chystají se i v Ústí