Vojta je dvouletý klučina z Mostu, který to nemá lehké. Od narození je připojený na plicní ventilaci, má poškozené plíce. Několik zápalů plic, hrozil mu pneumotorax, srdeční selhání … dvoukilový chlapeček v inkubátoru … Vojta byl převezený do Všeobecné fakultní nemocnice, kde ho doktoři dali dohromady. Po půl roce si ho rodiče mohli pochovat .. bohužel přišly další komplikace a tracheostomie … převoz do Motola a výsledek byl, že Vojta nebude nikdy dýchat bez přístroje … ale! Díky péči doktorů a hlavně rodiny se jeho stav stabilizoval, začal se motoricky vyvíjet, polykat, jíst … smát … po 470 dnech byl propuštěn domů. Momentálně má stále tracheostomii, ale už dokáže i hodinu dýchat sám. To znamená, že nemá žádné hadičky a rodiče s ním můžou řádit. S plícemi se dějí změny k lepšímu, takže je tady naděje.

Strojaři SPŠ Teplice navštívili partnerskou školu ČVUT v Děčíně.
FOTO: Strojaři SPŠ Teplice navštívili partnerskou školu ČVUT v Děčíně

Vojtovo rodiče sehnali peníze na přenosný výrobník kyslíku a aby mohl chodit pravidelně ven, je zapotřebí speciální rehabilitační kočárek v hodnotě cca 55 000,- Kč. Pomůžeme mu!

 Sraz je v sobotu 24. prosince v 11:00 na startu BĚKODA pod Doubravkou, za tenisovými kurty. Cca v 11:15 start. Čaj a vánočka - klasika. Možná nás i Vojta s rodinou přijede navštívit. Připraven je i krátký kulturní program.

 

Pokud se nemůžete osobně zúčastnit a i tak byste chtěl Vojtu podpořit, můžete přispět na náš charitativní účet 115-4260200277/0100, VS 24122022. (lr)