Po chvíli jsme si všimli, že jedné z labutí čouhá ze zobáku vlasec. Snažili jsme se zjistit, jak bychom jí mohli pomoci, a prostřednictvím internetu narazili na stránky ochránců zvířat www.zvirevnouzi.cz, kde jsme našli kontakt a vytočili číslo 774155155. Dovolali jsme se velice příjemné dámě, která během chvilky poslala číslo na pana Václava Tomšovského ze Záchranné stanice Falco. Ten byl toho času povolán na záchranu zraněné sovy.

Po konzultaci požádal o souřadnice, které jsme mu obratem zaslali i s fotkou dotyčné labutě s tím, že nás bude pan Tomšovský o výsledku záchranné akce informovat. Za pár hodin přišla dobrá zpráva, že se podařilo labuť najít, na místě jí byl vlasec vyjmut i s háčkem, který měla zapíchnutý pod jazykem. Dorazila i fotka a poděkování za to, že nám nebyl osud zraněné labutě lhostejný.

Labuť měla pod jazykem zaseklý rybářský háček i s vlascem.Labuť měla pod jazykem zaseklý rybářský háček i s vlascem.Zdroj: Michal Čepelík

Tento dojemný příběh dokazuje, jak moc může být síla spolupráce a soucitu silným nástrojem při ochraně zvířat. Mějme tuto událost jako inspiraci k tomu, abychom v naší komunitě jednali pro dobro všech živých tvorů kolem nás.

Michal Čepelík

Mohlo by vás zajímat: Komise neschválila opravu Kozí dráhy do Krupky. I tak se začne s opravou

Zdroj: Deník/Petr Málek