Letošní rok to bylo 2. června, kdy se ráno na revíru, značeném jako „Osmička“ v Novosedlicích, všichni sešli, aby si užili rybaření, pobyt v přírodě a mohli také vnímat pestrý život kolem vody i ve vodě. Přálo počasí a břehy rybníka, keře a stromy kolem, se staly pro malé rybáře i jejich podpůrný personál, velkou výzvou. Kromě ryb občas někdo chytal i veverky nebo kamarády.

Ryby braly, samé čudly, ale když občas  někdo měl na prutu kapra nebo do zlatova vybarveného lína, tak si užil i trochu adrenalinu. Bylo to fajn dopoledne, v přírodě, na čerstvém vzduchu.

Stalo se také již tradicí, že tyto rybářské soutěže pravidelně vyhrávají děvčata, jak v počtu nalovených ryb, tak často i v kategorii ulovení největší ryby. Letošní rok opět potvrdil, že děvčata jsou šikovná, asi i více trpělivá při čekání na správný moment, kdy rybu zaseknout.

Ceny pro nejlepší rybáře vyrobila chráněná dílna Arkádie. Na památku každý dostal pro upomínku společně prožitého dopoledne keramického kapříka a celá akce skončila tradičně vynikajícím gulášem, který ale u vody chutná vždy tak nějak lépe.

Tato akce, pořádaná lidmi z KI a MO ČRS, přináší pro děti z Arkádie velkou příležitost si najít pro sebe zajímavého koníčka. Rybaření je proveditelné i pro děti s různými omezeními. Pobyt v přírodě a u vody, přináší pozitivní energii. A když splynete na břehu rybníka nebo řeky s okolní přírodou, sedne vám na prut ledňáček, zdoláte svou rybu, které následně vrátíte život, tak kouzlu rybaření propadnete a máte nádherného celoživotního koníčka.

Za rok zase. „Petrův zdar“

Napsal: Jan Brázda

Máte také kapitální úlovek, pošlete nám ho s vaším jménem a místem lovu na ryby@denik.cz

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý