Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou, a není jim lhostejný osud druhých. Charitativní běhy pod hlavičkou Konta Bariéry se budou konat až do konce června po celé České republice. Patronát nad nimi převzala tenistka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. „Konto Bariéry je pro mě respektovanou charitativní organizací, nabídka stát se ambasadorkou projektu Run and Help mě proto mile překvapila. Můžu pomáhat ve spojení s pohybem a moc se na to těším,“ říká stříbrná olympijská medailistka z Londýna a dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře. 

Andrea Vránová Kloboučková, druhá vicemiss České republiky roku 2001, se zúčastnila charitativní módní přehlídky Ateliéru Nadi Moravcové v Teplicích.
Rosická a Vránová si podmanily teplickou módní show. Majdalenka získá 130 tisíc

 Každý z účastníků Run and Help si může projekt upravit na míru – vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i výši startovného, která se rovná výši příspěvku na pomoc konkrétnímu člověku s postižením. A nakonec i toho, kdo pomoc potřebuje. Třeba spolužák ze školy, kolega z kanceláře. „Sedm dosavadních ročníků Run and Help vyneslo přes sedm milionů korun a pomohlo téměř 140 handicapovaným. Věřím, že osmý ročník, po dvou letech konečně bez protiepidemických opatření, bude minimálně stejně úspěšný, jako ty předchozí ” dodává ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Lucie Nekvasilová