Čeští studenti zapojení do projektu napsali o setkání článek:

 Dne 8. listopadu jsme se opět, tentokrát naživo v Teplicích, setkali se studenty z Finska, Rumunska, Islandu a Itálie. Tentýž den jsme nové přátele seznámili s městem a na osmnáctou hodinu jsme je dovedli do restaurace Pod Lampou na večeři.

 Následujícího dne jsme prolomili ledy pomocí seznamovacích aktivit. Jako první jsme pak formou prezentace obeznámili zahraniční studenty s českým prostředím a na oplátku nám jejich prostředí představili svými prezentacemi. Po obědě jsme začali realizovat subprojekt Energie, na kterém jsme již v předchozím období pracovali online. Pak následovala prohlídka školy spojená s úkoly podle jednotlivých stanovišť. Odpoledne jsme pokračovali v našem výzkumu k projektu a v 18:00 proběhla první společná večeře v restauraci Beethoven.

Žáci ZŠ Lidická si ozdravný pobyt na Plzeňsku užili.
Žáci ZŠ Lidická si ozdravný pobyt na Plzeňsku užili

 Ve středu si výsledky výzkumu všech pěti mezinárodních skupin poslechli studenti teplického gymnázia. V odpoledních hodinách jsme se zúčastnili prohlídky uhelné elektrárny Ledvice včetně zhlédnutí 3D filmu a zamlženého pohledu z nejvyšší rozhledny v ČR. Den jsme završili večeří v restauraci U Koziček.

 Náš poslední den jsme strávili v Praze, kde jsme si poslechli přednášku s fyzikálními experimenty na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, prošli jsme si město a poté jsme měli volný čas, který zahraniční studenti a učitelé využili k tomu, aby si koupili suvenýry.

Charitativní módní přehlídka pro Majdalenku se vydařila.
FOTO: Módní přehlídka: Rosická, dres Šlégra a modelky Rychtaříková a Váňová

Přestože se výlet do Prahy neobešel bez komplikací a náš autobus uvízl v zácpě, všichni jsme se i díky této nečekané události sblížili. Poslední částí celého tohoto programu byla večeře na rozloučenou v restauraci Monopol.

 V pátek ráno jsme si ještě stihli zahrát karetní hry a poté už nastal čas říct sbohem svým novým přátelům. Loučení bylo dojemné a slzy rozhodně nechyběly.

 Projekt je sice u konci, ale spojení, které jsme si mezi sebou vytvořili, potrvá nadále. Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit tohoto projektu, a těšíme se na další podobné zážitky.

 

Anna Tichá, Adéla Fialová, Daniel Kučera, Le Huy Dat (všichni ze 7.A) a Petr Vitko (7.F)