Byli jsme potěšeni zájmem žáků a jejich rodičů na všech třech školách. Na průmyslovce byl tradičně velký zájem o obor informační technologie, ale někteří „ajťáci“ po zhlédnutí odborných učeben a po výkladu učitelů uvažují o přestupu na strojírenství. Např. v učebně kontroly měření si deváťáci mohli prohlédnout několik přístrojů v akci. Za zmínku stojí ukázka práce na 3D souřadnicovém přístroji od firmy Mitutoyo. Práci s moderním mikroskopem si někteří pod dohledem paní učitelky i vyzkoušeli. Dále byly v provozu dvě 3D tiskárny a CNC frézka. Zájemci o vše kolem aut se zajímali o tradiční obor průmyslovky - dopravní prostředky. Někteří rodiče – absolventi SPŠ obdivovali moderní vybavení učeben. Naším posledním darem je automobil Kamiq od partnerské společnosti Škoda Mladá Boleslav.

"Srpen v lednu" na Barboře u Teplic.
FOTO: Otužilce bavil Srpen v lednu na Barboře. Nechyběly koktejly a koupačky

Již jsme si zvykli, že o studium na Obchodní akademii má zájem čím dál více chlapců. Takže naše Obchodka již dávno není dívčí školou.

Na Hotelové škole byl zájem uchazečů rovnoměrně rozprostřen mezi všechny obory: kuchař/ka, číšník-servírka a cukrář/ka. Žáci 9. tříd se zajímali i o 2 maturitní obory, které se na Hotelové škole učí: hotelnictví a sociální činnost. Ta je již pravidelně v hledáčku uchazečů. Všechny naše školy jsou připraveni zájemcům poskytnout individuální studijní plán v případě zájmu o skloubení studia např. se sportem.

Všem našim uchazečům nabízíme přípravné kurzy na přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Budou opět online přes MS Teams a budou zdarma. Bližší informace zájemci získají na školním webu: www.sostp.cz.

 

Jana Vachoušková, zástupkyně ředitele Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy Teplice

Na duchcovském zámku pracují dělníci. Opravuje se i kostel  Zvěstování Panny Marie.
FOTO: Na duchcovském zámku pracují dělníci. Areál bude hezčí