Skauti z teplického střediska Doubravka mají nachystané hry pro děti. Po příchodu na start, kde bude možné se od 12 hodin do půl třetí registrovat k soutěžení, děti vyrazí splnit řadu nachystaných úkolů, po jejich splnění na ně čeká odměna. „Cílem je zejména se pobavit, ale i prověřit své dovednosti, obratnost a možná i odvahu v hradním sklepení. Nejde však o nic složitého a soutěže zvládnou i děti předškolního věku. Za odměnu je pak čeká špekáček, který si vlastnoručně opečou na připraveném ohništi,“ sděluje Jiří Richter z pořádajícího skautského střediska Doubravka, o kterém lze nalézt více informací na www.doubravkateplice.cz. Pro účast, která je bezplatná, stačí dorazit na hrad a vyzvednout si průvodku u stánku hned za hradní branou, v případně deštivého počasí se však akce ruší.

Děti budou soutěžit až do patnácté hodiny a dospěláci mezitím mohou navštívit hradní zbrojnici s ukázkou historických zbraní, vyzkoušet si hod sekerkou či změřit své síly s ostatními v hodu kládou o lahev whisky a v soutěži v přetahování lanem o soudek piva s medovníkem. „Ve zbrojnici bude připravena ukázka historie palných zbraní. Od luku až po moderní pistoli. Dále necháme návštěvníky ochutnat trochu japonské kultury a ukážeme tzv. tameshigiri, což je test japonského meče,“ upřesňuje Martin Richter, předseda další pořádající organizace AVZO Doubravka, která na hradě sídlí. Pro všechny příchozí bude zpřístupněna hradní vyhlídka s nádherným výhledem do okolí a provozovny s občerstvením, pro pohodu zahraje folková kapela Orel. Více na www.hrad-doubravka.cz

Nedílnou a důležitou součástí akce je tradiční závod „Běh na Doubravku“ pořádaný sportovním oddílem Spona působícím pod hlavičkou AVZO Doubravka. Ten letos doznal významných změn. „Změnili jsme trasu, která již nepovede přes město. Nově bude začínat za posledním domem za tenisovými kurty, kde probíhá i start Běkoda, trasa překoná délku 5 km a převýšení 170 metrů. Cíl bude tradičně na nádvoří Doubravky,“ dodává Martin Richter. Startuje se ve 13 hodin a více o závodu lze nalézt na stránkách www.sponateplice.cz.

(mm)