„Mám velkou radost, že se podařilo vybrat 130 tisíc korun pro dvouletou Majdalenku, která má spinální muskulárni atrofii II. typu. Potřebuje náročné a drahé rehabilitace, které jí pomáhají. Děkuji všem, kteří nás podpořili, pomáhali a hlavně všem, kteří přišli! Moc si toho vážím,“ vzkázala Naďa Moravcová.

Pomoc malé Majdalence tím ale nekončí. Se svojí kamarádkou Radkou Rosickou, která tentokrát svěřila moderátorský mikrofon kolegovi Petru Vágnerovi a užila si roli modelky, už plánují další charitativní módní show. „Další přehlídku pro Majdalenku chceme v teplickém divadle udělat 4. listopadu. Připravíme i větší tombolu, o kterou byl veliký zájem, takže se po lístcích jen zaprášilo. Těší mě, že naše charitativní akce podporuje nejen Město Teplice, ale i sponzoři, kteří mají opravdu dobré srdce. Třeba Jana Dočkalová pomáhala se vším, byť je generální partner, sehnala další sponzory a nebála se ani přípravných práci. Je vidět, že hodných lidí, ochotných pomáhat, je i v současné nelehké době stále dost,“ těší Naďu Moravcovou.

Maturitní zkoušky na Střední průmyslové škole v Teplicích.
FOTO: Na teplické průmyslovce probíhají maturity a to praktické i ústní

Podporu z pódia slíbila i kapela Botox se zpěváky Janem Kopečným a Petrem Ryšavým. Téměř stovku modelů určených pro nadcházející letní sezonu i společenské večírky předvedly modelky, mezi kterými nechyběly Radka Rosická, Kateřina Wohlmann Votavová, Andrea Vránová Kloboučková, Veronika Chmelířová nebo Natálie Stejskalová.

V Teplicích roste nový Lidl.
OBRAZEM: V Teplicích roste nový Lidl. Máme exkluzivní fotografie z útrob marketu

Svůj „bojový úkol“ má i Radka Rosická. Kromě toho, že měla na starosti zajistit modelky, moderátora a hudební doprovod, se rozhodla, že na přehlídce předvede i vlastní model. I když jí Naďa varovala, že našívání krajek je náročné, pustila se odhodlaně do díla. Jak ale návštěvníkům přehlídky s upřímností sobě vlastní přiznala, přecenila své síly a dva týdny rozhodně nestačily. I tak ale své černé šaty se závojem, který by měl být pošitý krajkou, předvedla. Jak bude ve finále model vypadat, si musíme počkat. Do podzimní přehlídky to chce stihnout. (ot)

Lázeňská ulička v Teplicích.
Co je nového v Teplicích: Lázeňská ulička nabízí historii, oplatky a prameny