Všichni se moc snažili. Mohli si vyzkoušet, jak je náročné vystoupit před spolužáky a porotou. Výběr básní byl rozmanitý. Děti přednášely o kamarádech, přírodě, zvířatech, ročních obdobích a také se vydaly do pravěku. Osvědčily se básničky od známých autorů, od těch moderních i od klasiků.

Na 2. stupni se nám do školního škola přihlásil recitační soubor s názvem Maxi trio, který se rozhodl recitovat báseň od Jiřího Wolkera Těžká hodina a báseň Pozdrav od Jana Zahradníčka. Název skupiny Maxi trio si žáci vybrali sami a má poukazovat na jméno naší školy – ZŠ s rozšířenou výukou tělesné výchovy Maxe Švabinského v Teplicích. Členy Maxi tria jsou žáci z 8. třídy, jmenovitě Natálie Chlebnová, Miroslava Dršková a Josef Mezera.

Porota měla hodně práce, nebylo snadné vybrat ty nejlepší. Všechny děti daly do recitace srdce. Odměnou jim byly diplomy, sladkosti a drobné dárečky. Děti soutěžily ve třech kategoriích a nakonec porota vyhlásila nejlepšího recitátora. Výherci postupují okresního kola. Držíme jim pěsti.

Dagmar Jasanská a Miluše Havlová