V historické tabulce nejrychlejších časů je i několik sportovců z Ústí nad Labem.

Ve středu 27. března se uskutečnilo druhé kolo patnáctidílného seriálu, z Ústí přijelo osm závodníků, mezi kterými nechyběli dva zkušení borci Miloslav Bečka (69) a Miroslav Glier (75).

"BĚKODO je amatérský, kamarádský závod, podobný tomu v Ústí nad Labem na Střížáku, kde se angažuje především pan Růžička. Sem jezdí sportovci nejen z Ústí, ale i z Děčína, Duchcova, Litvínova, Bíliny, Krupky, Povrlů, Lovosic. Samozřejmě největší zastoupení má SPONA Teplice. Několikrát jsem tu také běžel, naposledy v loňském roce. Hrával jsem fotbal, dělal atletiku v Litvínově, ale to už je dávno. Před lety jsem dokonce prodělal infarkt, ale tohle je má srdeční záležitost. Angažuje se syn, spousta dobrovolníků, na plotě jsou nejen výsledky, ale i pozvánka na další akce. V úterý 2. dubna tu bude mládežnický závod, ve středu 3. dubna pokračuje dalším kolem BĚKODO, na 1. května se chystá XI. ročník Běhu na Doubravku. Ústečáci jsou vítáni," konstatoval s úsměvem Rudolf Vorlíček (76).

Krajský přebor: Proboštov - Oldřichov
FOTO: Co je s Proboštovem? Brankáře Kovačku prohry mrzí i kvůli fanouškům

Po chvilce pokračoval. "Trať je stále stejná, člověk si může lehce zjistit podle dosaženého času, jestli se zlepšil, nebo ne. Jezdí sem celé rodiny, dnes je tu třeba Lukáš Eliáš (44) a jeho patnáctiletý syn. Prozatím vyhrává ten zkušenější, ale mám takový dojem, že na konci roku to bude vyrovnaný boj," dodal.

Poslední závod BĚKODO je plánován na 9. října.

V roce 2021 bodovala mladičká Sabina Hrušková (19:16), ještě lepší čas dosáhla v roce 2015 Zuzana Rusinová - Kotěšovcová (17:42), Jarmila Halířová dosáhla v roce 2008 čas 16:47, což je třetí nejlepší čas vůbec. V loňském roce vytvořila absolutní rekord na této trati sedmnáctiletá atletka z Litvínova Jana Johanová. Rekord mezi muži drží běžec z Bíliny Filip Žižka (14:15). To bylo v roce 2014.

Napsal: Miroslav Vlach

Tohle vám možná uniklo:

Vedení města na ledě v helmách a dresech

Zdroj: Deník/František Bílek
Více zde: Tepličtí hokejoví Huskies slavili pět let, na ledě řádili i Štábl s Hanzou