Vánoční dílničky byly dalším počinem kreativního týmu průvodkyň a průvodců infocentra, jehož prostřednictvím společně s návštěvníky, hlavně s dětmi, všichni přivítali „adventní odpočítávání“ zbývajícího času do 24. prosince. Zatímco menší děti tvořily či si hrály v suterénu infocentra v moderním dětském koutku, který kombinuje vzdělání se zábavou, ty starší se mohly vydat s rodiči na komentovanou vyhlídku z nejvyšší rozhledny v České republice.

Samozřejmě, že i ony si dříve nebo později nazdobily z modelářské hmoty pomocí vykrajovátek vytvořené vánoční ozdoby. Případně si namalovaly něco pěkného na připravené kulatiny s otvorem. I v tomto případě si tak domů všichni odnášeli dřevěnou vánoční ozdobu na stromeček vlastní výroby. Dětem byl k dispozici i další výtvarný materiál a záleželo jen na jejich fantazii, co si z něj vytvoří. Domů pak odcházely s drobnými dárky, které jim nadělil hodný Mikuláš s andělem a čertem. Ten byl navíc definitivně smířen s tím, že žádné z dětí si do pekla tentokrát neodnese.

V současné době již Infocentrum Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice zve na další Večerní rozhledy z rozhledny, které se uskuteční v sobotu 9. prosince od 16 do 20 hodin. Vstup je tradičně zdarma, stejně tak je ovšem i nutná registrace předem. Na Večerní rozhledy z rozhledny si lze místo rezervovat na telefonním čísle 411 102 313, případně e-mailem na infocentrum.ele@cez.cz. Více informací k této adventní akci naleznou zájemci na www.cez.cz/ledvice. Rozhledna s prosklenou vyhlídkou (ve finále tak měří na výšku 144 m) a volně přístupným zabezpečeným ochozem přitom všem nabízí neopakovatelný výhled na okolní krajinu ze střechy nejvyšší průmyslové stavby v Česku. Ten bude navíc umocněn příchodem tmy a tím i nasvětlenými městy a obcemi v jejím okolí.

A pokud se zdá někomu i 140 metrů málo, může si výšku přepočítat na metry nad mořem. Protože Elektrárna Ledvice je postavena ve výšce 200 mnm, tak pohled z rozhledny je z výšky 340 metrů nad mořem. A to už určitě stojí za to!

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy