Vše vypukne v 9.30, od kdy bude možné si ve venkovním prostoru Komunitního centra Olympie v Krupce vyzvednout poukazy na jízdu lanovou dráhou zdarma v rámci této akce. Od 10.30 a 11.30 pak účastníci s poukazy na jízdu lanovou dráhou vyjedou na vrchol Komáří vížky.

close Naučný den v Krupce, ilustrační foto. info Zdroj: Josef Mergl zoom_in Naučný den v Krupce, ilustrační foto.

Odtud bude připravená naučná trasa pro rodiny s dětmi vedoucí přes Fojtovickou pláň a okraj Habartic, zříceninu hradu Kyšperk, cestu známou jako Doktorka, až do cíle, který bude situován znovu ve venkovním prostoru Komunitního centra Olympie.

Na výše vyjmenovaných místech budou umístěna kontrolní stanoviště, na kterých budou účastníci akce plnit všemožné úkoly a dozví se zajímavé informace o daném místě. Od 12.30 pak mohou lanovou dráhou vyjet zdarma i rodiny s menšími dětmi, které si na pěší túru dolů netroufnou. Budou na ně čekat zábavné úkoly na prvním stanovišti, a poté mohou využít lanovou dráhu zdarma znovu i pro cestu dolů.

Od 14 hodin pak bude připraven zábavný program ve venkovním prostoru KC Olympie. Na návštěvníky zde budou čekat odměny, soutěže a hry pro děti, pouťové atrakce či ukázka IZS (hasiči, záchranná služba, policie). V prostoru bude připraveno i bohaté občerstvení. Pořadatelé akce tímto srdečně zvou všechny občany na příjemně strávený sobotní den v Krupce.

Josef Mergl