Sobotní koncerty obou zpěváků budou pro veřejnost zdarma. Vystoupení Milana Drobného začne půl hodiny po poledni a Jakub Smolík přijde na scénu ve 14.00 hod. Mezi 13. a 14. hod. odvysílá Český rozhlas Sever ze Šanovské mušle přímým přenosem hodinový lázeňský speciál. Moderátorem bude Pavel Kudrna, kterého posluchači znají z víkendového pořadu „Výlety“.

Od úterý 7. července až do 28. srpna mohou posluchači Českého rozhlasu Sever vyhrát víkendové wellness pobyty pro 2 osoby. Každý všední den od 9.45 do 10.00 hod. je totiž ve vysílání zařazena atraktivní soutěž. „Posluchač, který se dovolá a správně odpoví na vědomostní otázku týkající se příslušného lázeňského místa, obdrží poukaz a udělá velkou radost sobě, nebo svým blízkým. Český rozhlas tím chce mimo jiné podpořit domácí turismus“, říká ředitel Českého rozhlasu Sever Milan Knotek.

Projekt Léto v lázních postupně představí lázeňské domy a střediska v Teplicích, Luhačovicích, Třeboni, Pobědradech, Janských lázních, Františkových lázních a Jáchymově. (tx)