Vše začalo poslední listopadový den, slavnostním rozsvícením vánočního stromu Modlanska. Na první adventní neděli Modlany přivítaly Jakuba Smolíka. Druhá adventní neděle patřila dětem z MŠ Modlanská Rolnička, které si pozvaly kamarády z MŠ Jeníkov a MŠ Pramínek Teplice.Výjimečným se stalo vystoupení amerického gospelového sboru Atmosphere Collective s naší přední gospelovou zpěvačkou Leonou Göyngöysi a dětským dechovým souborem Jolly Saxophonists by JJK z Ruska.

Jaroslav Svěcený, houslový virtuos, jeho melodie, které vždy potěší a pohladí na duši. To byla III. adventní neděle. Báječnou atmosféru skvělému publiku Modlanského kostela připravil Honza Mlčoch při posledním adventním koncertu. Věčný romantik, s nezapomenutelnými hity Karla Gotta. Tento jedinečný, nedělní koncert završil cyklus adventních koncertů a byl opravdovým vyvrcholením. Na Štědrý večer přijali pozvání do zaplněného kostela sv. Apolináře na Půlnoční mši svatou místní, ale i návštěvníci ze širokého okolí. Na úvod, v bohatě vyzdobeném kostele, zazněly tóny Tiché noci.

Mši svatou celebroval P. Martínek za hudebního doprovodu sboristů Ústeckého divadla opery a baletu.Nedílnou součástí svátků na Modlansku je vánoční koncert České mše vánoční Jakuba Jana Ryby, tak zvané „Rybovky“ v podání Brixiho komorního sboru. O sváteční slovo se postaral generální vikář litoměřické diecéze MONs. Martin Davídek.Završením celého cyklu Vánoční Modlansko 2019 byl Tříkrálový koncert, na kterém se představily Duchcovský pěvecký sbor společně s dětským pěveckým sborem ZUŠ Teplice, pod vedením sbormistryně Jany Moravcové, za klavírního doprovodu Markéty Loskotové.

Několik melodií se známých operet přednesla sboristka Ústeckého divadla opery a baletu Petra Vacková. Návštěvníci koncertů skrze dobrovolné vstupné přispěli na malého Péťu s nemocí Motýlích křídel. Péče o malého chlapce je pro krupskou rodinu finančně velmi náročná. Vybraných 71 tisíc korun jí pomůže.