Jelikož je volejbal týmový sport, tak i těm nejmenším vštěpují trenéři zásady kolektivního sportu a smysl pro fair play. Děti, které navštěvují tréninky pravidelně, se shodují, že nejméně je baví rozcvičky a nejvíce speciální tréninky. Takové si připravují trenéři ke zvláštním příležitostem jako je Mikuláš, Den dětí, ale i Halloween nebo Vánoce. Na Valentýský trénink dokonce dětem cukrářky z Hotelové školy v Teplicích upekly sladká linecká srdíčka. " Nejraději mám přehazovanou!," křičí při minianketce jednohlasně Emma, Sofinka, Zuzanka, Péťa, Honzík, Majda, Ema, ale i Mája s Aničkou. Lucinka prozradila, že nejraději má dráhu, kdy se skáče a běhá. Devítiletý Ondra má rád výzvy, třeba driblovací. Prvňák Lukášek zase miluje soutěžní sprinty, protože často vyhrává. Žádný trénink není stejný, aktivity se často obměňují a tak si každé dítko přijde na své.

MaRS/ ilustrační foto
V Teplicích se bude cvičit pro lidi s roztroušenou sklerózou

"Dát obě děti do volejbalové školičky bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Kromě fyzické kondice získaly děti pocit sounáležitosti s volejbalovou komunitou a budují si cenné přátelské vazby se svými vrstevníky do dalších let," říká Marcela Lagnerová, maminka Ondry a Lucinky. "Volejbalové tréninky jsou velmi všestranné. Trenéři dbají na rozvoj nejen pohybových aktivit, ale i např. jemné motoriky. Luky se tedy díky volejbalu naučil vázat tkaničky u bot. U prvňáčka už to bylo docela potřeba(smích). Hlavní dík patří neúprosné trenérce Páje," sdělila Jana Pulchartová. Pětice trenérů se pravidelně střídá podle svých časových možností. Všichni to totiž mají jen jako koníčka a věří, že usilovnou prací s dětmi se jim podaří do Bíliny volejbal opět vrátit. Letos vyslyšeli trenéři prosby rodičů starších dětí se zájmem o odbíjenou.

Areál Tyršovy zahrady otevírá svou pomyslnou náruč pro děti od 6 do 14 let, takže neváhejte a přijďte se svým dítětem mrknout na trénink. Balónů máme dost, takže stačí jen sportovní oblečení, boty a láhev s pitím. A samozřejmě dobrou náladu. Těšíme se na všechna nová jména mezi námi! Veškeré informace jsou na webových stránkách volejbalového oddílu: https://volejbalbilina.webnode.cz/

Pavla Aubrechtová, volejbalový oddíl SK Bílina