V sobotu 25. března se v Krupce uskutečnil letos již druhý Výlet za krásami města Krupka Po stopách Davida. Tyto výlety pro širokou veřejnost začali od letošního roku pořádat dva nadšenci z místního odboru Klubu českých turistů pod vedením Davida Sedláčka. Sobotního výletu se i přes proměnlivé počasí zúčastnilo celkem 7 zájemců.

Trasa vedla z bohosudovského náměstí přes Husitskou ulici po žluté turistické značce až na vrchol Komáří vížky. Po zdolání vrcholu se účastníci vydali na cestu zpět přes startoviště paraglidistů, Kotelní jezírko a hrad Kyšperk znovu zpět do centra města. Zdolali tak celkem kolem 16 km.

Všem účastníkům se výlet moc líbil a pochvalovali si skvěle užité sobotní dopoledne až odpoledne. Mnoho účastníků ocenilo, že se podívali na jim dosud neznámá místa v okolí jejich bydliště a prošli se netradiční, pro ně novou trasou. V cíli všichni obdrželi potvrzení o zdolání trasy s nově vytvořeným logem výletu.

Další, již třetí, Výlet za krásami města Krupka Po stopách Davida se uskuteční příští měsíc, konkrétně 29. dubna. Sraz bude znovu na Mariánském náměstí v Bohosudově v 9:00. Pořadatelé pevně věří, že příště se sejde znovu ještě více lidí.

Napsal Josef Mergl