Každý rok má večírek téma, ke kterému směřuje oblečení či masky. Po loňské Hubertské zábavě, ve které se vedle myslivců a jejich panenek objevilo všechno, co jen si můžete v lese představit, od bludiček až po medvěda, se letos necelá stovka zaměstnanců přesunula o téměř století zpátky, za velkou louži, do Ameriky 20. let. Téma totiž bylo „Velký Gatsby, aneb…20. léta 20. století v USA“ a dá se říci, že se ho účastníci večírku zhostili na výbornou.

„Musím říci, že to byl večírek, kde maska byla krásným slušivým kostýmem, který přispěl k dobré náladě,“ říká ředitelka Arkadie a všestranná kutilka Lenka Machaloušová. „Ženám, ale i mužům to neskutečně slušelo, škoda, že současná móda ztratila něco ze svého ženského šarmu,“ dodává.

Zaměstnanci Arkadie, obléknutí do krásných modelů lichotivé módy dvacátých let minulého století, tradičně zaplnili taneční parket již při prvních tónech též tradiční kapely Voice. Ale nejen tancem žil večírek. V pravou dobu se otevřelo přísálí, kde bylo, rovněž tradičně, připraveno zaměstnanci restaurace Vysoký Dům velmi pestré občerstvení, dar Arkadie a její školy svým zaměstnancům. Nálada byla, jak jinak, tradičně skvělá.

„Dnes je Arkadie tak velká, že se zaměstnanci ani neznají, tady je příležitost se poznat. Každý rok je milé vidět lidi, jak se baví, tancují a užívají si to..“ říká ředitel školy Ivan Růžička, který se organizace celého večírku každoročně ujímá. Arkadie, vedle své základní činnosti spočívající v podpoře lidí se zdravotním postižením, pořádá řadu akcí pro veřejnost. „Tento večer je ale jiný,“ říká Ivan Růžička, „děláme si ho sami pro sebe.“

Josef Hon,
mluvčí Arkadie

Připomínka sametové revoluce v ZŠ Novosedlice
Největší atrakcí byl při „sametu“ na ZŠ Novosedlice vůz VB