V rámci linkové autobusové dopravy DÚK dojde k drobným časovým změnám či přečíslení linek. Na Ústecku bude zavedena nová linka 462 Ústí nad Labem – Libouchec – Jílové, která přímými spoji posílí stávající linku 452 v úseku Ústí nad Labem - Libouchec v kritických ranních a odpoledních špičkách. Linka bude vedená z nové zastávky Jílové, sídliště do zastávky Božtěšická v souběhu s linkou 452, poté bude odbočovat k Masarykově nemocnici a přes Severní Terasu pokračovat do centra krajského města. Tím pádem dojde ke zkrácení odpoledních posilových spojů na lince 432.

V provozní oblasti Lounsko – západ dojde ke změně dopravce. Od 1. února 2021 zde bude dopravu zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK), příspěvková organizace, z důvodu zániku stávajícího smluvního vztahu s dopravcem ARRIVA CITY s.r.o. Na Lounsku bude na lince 705 prodloužen dopolední spoj do Stradonic v období školních prázdnin. Ke změně dopravce dojde
od 1. února 2021 i na Podbořansku, kde bude dopravu zajišťovat DSÚK. Dojde zde k přečíslování linek ze 773 na 763, z 774 na 767 a ze 778 na 768.

Na Teplicku proběhnou časové posuny dvou spojů linky 482 z důvodu eliminace zpoždění a zlepšení návaznosti na drážní dopravu v Teplicích. Na lince 506 dojde k posílení autobusové dopravy do Chouče, místní části obce Hrobčice o jeden spoj provozovaný ve dnech školního vyučování, místo třech spojů tak zde budou čtyři.

Na Děčínsku dojde k posílení dopoledních prázdninových spojů na lince 438 v relaci Děčín - Hřensko, Mezná, jež v minulém období kapacitně nepostačovala. Do jízdních řádů linek 434 a 438 byla vložena nová zastávka Děčín, Loubí IV na základě podnětů cestujících.

Na Vejprtsku u většiny spojů linek 600 a 601 bude obsluhována zastávka Klášterec nad Ohří, žel.st., kde vznikl nový dopravní terminál. Na Šluknovsku dojde k časovým změnám o víkendu a svátcích na lince 407 a 409 (z důvodu změn časových poloh vlaků linky L7 Liberec - Varnsdorf). Dále bude linka 401 posunuta z důvodu zachování přestupních vazeb v zastávce Rumburk, Bytex 01 a zároveň bude vytvořena návaznost na vlakové spoje do/z Drážďan ve stanici Ebersbach. Linka 407 bude posílena v zimní sezóně jedním spojem a v letní sezóně třemi přidanými spoji.

Na železnici jezdí v rámci Dopravy Ústeckého kraje už rok sedm dopravců. Jsou to společnosti ARRIVA vlaky, České dráhy, Regiojet ÚK, Die Länderbahn CZ, Die Länderbahn GmbH DLB, GW Train Regio a také společnost AŽD Praha, která zajišťuje pravidelný provoz na tzv. Švestkové dráze a nově od června 2020 také na nové turistické lince T4.

Od 13. prosince se mohou cestující těšit na přímé cestování mezi Ústím a Litvínovem linkou U3, díky ukončení výluky traťové koleje Litvínov – Oldřichov.  Dále část spojů linky U4 přejde pod novou s označením U54 Děčín - Ústí nad Labem - Roudnice nad Labem - Hněvice. Na lince U7 budou některé týdenní spoje a všechny víkendové spoje prodlouženy až na ústecké západní nádraží. Část spojů linky U11 přejde pod novou s označením U15 Louny – Postoloprty. Nově také linky U14 zastaví na zastávkách Žiželice a Holedeček. Nová linka U9 linka, kterou zajistí České dráhy, (Rumburk-) Rybniště – Varnsdorf nahrazuje spoje linky L7, která bude vedena jen v relaci Liberec - Zittau - Varnsdorf – Seifhennersdorf. Nově na jaře 2021 vyjedou také dvě turistické linky T9 Liberec - Zittau - Varnsdorf - Rybniště – Mikulášovice (dopravce Die Länderbahn) a T10 Praha - Mladá Boleslav - Česká Lípa - Rybniště – Mikulášovice (dopravce KŽC). Nové jízdní řády jsou již zveřejněny na webu www.dopravauk.cz (nebo https://jr.kr-ustecky.cz/)

U turistických lodních linek dojde k přečíslování. Ze stávajících linek 901 a 902 na T91 a T92.

Od 1. ledna 2021 dojde také k mírnému navýšení jízdného v rámci cestování v DÚK. Na kratší cestě například mezi Lovosicemi a Litoměřicemi zaplatili cestující 20 korun a od 1. ledna 2021 zaplatí 21 korun. Na delší cestě například mezi Děčínem a Varnsdorfem dojde ke zdražení z původních 63 korun na 66 korun. Celodenní síťová jízdenka podraží o deset korun, z původních 130 korun na 140 korun. O deset korun dojde k navýšení také u jízdenky Labe – Elbe, na kterou se nově sveze v jedné z variant jeden dospělí a dvě děti do 15 let za 300 korun. Nový ceník bude zveřejněn na webových stránkách.

Markéta Voleníková  - Odbor dopravy a silničního hospodářství, Marketing Dopravy Ústeckého kraje